1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Engelli Yerine Park Etme Cezası Ne Kadar?

Trafikte, her bireyi korumak amacıyla bazı kurallar konulmakta ve trafik cezaları kesilmektedir. Bu cezalardan bir tanesi de engelli yerine park etme yani 61/0 trafik cezasıdır.


0

Engelli Yerine Park Etmenin Cezası Nedir?

Toplumumuzda özellikle bireylerin konulmuş kurallara riayet etmediği gözlemlenir. Trafik kurallarını ihlal eden kişilere de ceza kesilir. Engelli park yerine park eden engeli bulunmayan kişilere de 61/0 ceza uygulaması yapılır.

Engelli Araç Park Kartı Nasıl Alınır ?

61/0 araç yolu üzerinde engelli sürücülere tahsis edilen park yerlerine yasak olduğunu belirten cezalardan bir tanesidir. Bu kurala uymayan sürücüler cezalandırılır.

Engelli Yerine Park Cezası Ne Kadar 2022?

2022 engelli yeri park cezası erken ödenmesi durumunda 392 TL, ilk 15 gün içerisinde ödenmemesi durumunda %25 indirim iptal edilerek toplam cezanın tamamı tahsil edilmektedir.

Engelli Araç Park Yeri Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Engelli Yerine Park Ceza Puanı Ne Kadar 2022?

2022 engelli yerine park ceza puanı, ceza alan taşıt sürücülerine 10 puan eklenmekte ve ceza puanı sürücü belgesinden silinmemektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yorum Yap