Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelliler İçin 5 Yardımcı Teknoloji
Haberler

Engelliler İçin 5 Yardımcı Teknoloji

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde, engelli kişilere yönelik yeni teknolojilik ürünlerde geliştirilmeye devam ediliyor.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde, engelli kişilere yönelik yeni teknolojilik ürünlerde geliştirilmeye devam ediliyor.

Engelli Kişiler Geliştirilmiş 5 Uygulama

Görme bozukluğu, hareket kısıtlılığı, konuşma bozukluğu ve farklı engele sahip kişiler için teknoloji her daim bir yardımcı bir araç olmuştur. Sizler için araştırdığımız 5 teknolojik uygulamalar alt kısımdadır.

DOT Braille Smart Watch

Bu cihaz, yüzeyinde bulunan dört hücre ve altı nokta prensibi çalışarak tasarlanmıştır. Bu noktalar yükselerek yada alçalarak her hangi bir zamanda Braille Alfabesi 4 harf oluşturur. Bluetooth özelliği sayesinde telefonunuza bağlanarak herhangi bir metni, mesajı Braille alfabesine çevirir.

Dot Braille Smart Watch

Talkitt

Talkitt uygulaması dil ve konuşma bozuklukları olan engelli kişilerin, başka birisi ile iletişim kurması için geliştirilmiş yenilikçi bir uygulamadır. Telaffuzu anlaşılır konuşmaya çeviren uygulama, konuşma engeline rağmen engelli kişinin söylediklerini anlayabilir. Talkitt herhangi bir dilde çalışabilir, engelli kişinin desen konuşmalarını öğrenir ve kendi içerisinde kişisel konuşma sözlüğü oluşturur.

Talkitt uygulaması

Sesame Telefonu

Günümüzde cep telefonu her birey için önemli bir teknolojik ihtiyaçtır. Fakat normal telefonlar sınırlı bir hareket kabiliyetine sahipken ve yeterince donanımlı değildir. Engelli kişiler ile geliştirilmiş dokunmatik Sesame Telefonu ile tanışın. 

Bu telefonun en büyük özelliği öne bakan kamerası sayesinde, baş hareketlerini algılar. Bu sayede parmak kullanmadan, hareketler sayesinde telefonun tüm özellikleri kullanılmaktadır. Ayrıca telefona ses kontrolüde eklenerek serbestlik deneyinimi kazandırılmıştır.

Sesame

UNI

UNI uygulaması, konuşma teknolojisini kullanarak işitme engellilere yönelik tasarlanmış iki yönlü bir iletişim aracıdır. Bu aracın özel bir kamera algoritması bulunmakta olup el ve parmak hareketlerini tespit eder ve işaret dili anlamı oluşturarak kısa bir süreçte ifadeleri metine dönüştürür. UNI ayrıca işaret oluşturma modülü ile kendi işaret dilinizi oluşturmanıza olanak sağlar.

UNI

Finger Reader - Parmak Okuyucu

Giyilebilir bir teknoloji olarak Finger Reader metni okumak için tasarlanmıştır. Cihaz parmağa takılarak, her metin üzerine yönlendirilir.Parmak okuyucuda küçük bir kamera sayesinde metni tarar ve taradığı metni ses olarak geri bildirim verir. Ayrıca engelli kişi metinden uzaklaştığında okuyucuyu titreşim yolu ile uyarmaktadır.

Finger Reader

Yorum Yapın

Puan Verin :