Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelliler İçin Engelsiz 112 Uygulaması
Haberler

Engelliler İçin Engelsiz 112 Uygulaması

Engelsiz 112 Uygulaması engelli kişilerin, pandemi döneminde herhangi bir ihtiyacı olması durumunda kullanımı oldukça kolay bir telefon uygulamasıdır.Engelsiz 112 Uygulaması engelli kişilerin, pandemi döneminde herhangi bir ihtiyacı olması durumunda kullanımı oldukça kolay bir telefon uygulamasıdır.

Engelsiz 112 Uygulaması Nedir

Engelli bireylerin, acil durumlarda yaşadıkları, gördükleri ve ihtiyaç duydukları durumları engelsiz 112 uygulaması aracılığı ile ilgili kişilere bildirmelerine sağlayan telefon uygulamasıdır.

Engelsiz 112 Uygulaması Ne İşe Yarar ?

Engelli kişilerin, ücretsiz şekilde cep telefonlarına indirecekleri mobil uygulama sayesinde 112 Acil çağrı merkezine bildirim gönderebilir. Ayrıca engelli kişi 112 acil çağrı merkez operatörü ile görüntülü konuşabilir, anlık mesaj atabilir. Engelsiz 112 uygulaması sayesinde kişi yaşadığı sağlık, yangın ve güvenlik vb. problemleri iletebilir.

Engelli kişiler mobil uygulama sayesinde var olan sağlık problemlerini kayıt edebilir, acil durumlarda yakınlarının iletişim numaralarını uygulamaya kayıt edebilir ve 112 çağrı merkez operatörünün acil durum esnasında bu bilgilerini görmesini sağlayabilir.

Engelsiz 112 Uygulaması

Uygulamayı İndirmek için;


Sıkça Sorulan Sorular

  • Engelli kişiler acil durumlarda 112 uygulaması sayesinde çağrı merkez operatörü ile görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurabilir.

  • Engelli olan her vatandaşımızın yanı sıra özellikle konuşma engeline sahip kişilerin 112 acil çağrı merkezi erişmeleri hedeflenir.

  • İOS uyumlu cihazlar için İstore üzerinden, android uyumlu cihazlar için google play store üzerinden uygulamalar indirilebilir.

Yorum Yapın

Puan Verin :