1. Anasayfa
 2. Erişilebilirlik

Engelliler İçin Engelsiz 112 Uygulaması

Engelli kişilerin, pandemi döneminde herhangi bir ihtiyacı olması durumunda kullanımı oldukça kolay bir telefon uygulamasıdır.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelsiz 112 Uygulaması engelli kişilerin, pandemi döneminde herhangi bir ihtiyacı olması durumunda kullanımı oldukça kolay bir telefon uygulamasıdır.

Engelsiz 112 Uygulaması Nedir

Engelli bireylerin, acil durumlarda yaşadıkları, gördükleri ve ihtiyaç duydukları durumları engelsiz 112 uygulaması aracılığı ile ilgili kişilere bildirmelerine sağlayan telefon uygulamasıdır.

Engelsiz 112 Uygulaması Ne İşe Yarar ?

Engelli kişilerin, ücretsiz şekilde cep telefonlarına indirecekleri mobil uygulama sayesinde 112 Acil çağrı merkezine bildirim gönderebilir. Ayrıca engelli kişi 112 acil çağrı merkez operatörü ile görüntülü konuşabilir, anlık mesaj atabilir. Engelsiz 112 uygulaması sayesinde kişi yaşadığı sağlık, yangın ve güvenlik vb. problemleri iletebilir.

Engelli kişiler mobil uygulama sayesinde var olan sağlık problemlerini kayıt edebilir, acil durumlarda yakınlarının iletişim numaralarını uygulamaya kayıt edebilir ve 112 çağrı merkez operatörünün acil durum esnasında bu bilgilerini görmesini sağlayabilir.

Uygulamayı İndirmek için;

Engelsiz 112 Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Engelli kişiler acil durumlarda 112 uygulaması sayesinde çağrı merkez operatörü ile görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurabilir.

Engelsiz 112 Uygulamasının Kimler Kullanabilir?

Engelli olan her vatandaşımızın yanı sıra özellikle konuşma engeline sahip kişilerin 112 acil çağrı merkezi erişmeleri hedeflenir.

Engelsiz 112 Uygulaması Nasıl İndirilir ?

İOS uyumlu cihazlar için İstore üzerinden, android uyumlu cihazlar için google play store üzerinden uygulamalar indirilebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili