1. Anasayfa
 2. Erişilebilirlik

Engellilere Özel Arazi Aracı Geliştirildi

Zack NELSON tarafından geliştirilen ve engelli kişilerinde doğadan keyf alması için, engelli kişilere özel ve arazi ortamlarına uygun tekerlekli sandalye geliştirdi.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

JerryRigsEverything isim youtube kanalı, Zack NELSON tarafından kurulmuş teknoloji kanalıdır. NELSON’ın eşi, belden aşağısı felçli olan engelli bir kişidir. Engelli eşine her konuda yardımcı olan ve destek olmaya çalışan NELSON güzel bir örnek.

NELSON, engelli kişileri ve eşini göz önüne alarak, arazi koşullarında uyumlu tekerlekli sandalye geliştirdi. Geliştirilen bu araç detaylarını “notawheelchair.com” isimli internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Engellilere Özel Arazi Aracı Geliştirildi
Engellilere Özel Arazi Aracı Geliştirildi

Engelli kişiler için geliştirilen ve arazi ortamlarına uygun bu aracın ismi “The Rig” olarak geçmektedir. Zack NELSIN, bir çok bisiklet firmaları ile görüşüp parça tedariği konusunda destek almıştır.

Özellikle bisiklet parçalarının kullanılmasının sebebi ise, tamir arıza ve bakım durumlarında parçaların kolay tedarik edilmesidir. Şu an için ABD ve Kanada’ya teslimatı olan bu aracın satış fiyatı 4750$ olarak belirlenmiştir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili