Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engellilerin Hayatını Kolaştıran Projeler
Haberler

Engellilerin Hayatını Kolaştıran Projeler

Engelli kişiler, günlük ve sosyal yaşantılarında çeşitli engeller ile karşılaşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber engelli kişilere yönelik birçok sorunun çözümü bulunmaya çalışılmaktadır. Engelli kişiler, günlük ve sosyal yaşantılarında çeşitli engeller ile karşılaşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber engelli kişilere yönelik birçok sorunun çözümü bulunmaya çalışılmaktadır. 

Engelliler için Yapılan Özel Tasarımlar

Engelli kişilerin hayata daha sıkı tutunması ve güvenilir şekilde yaşamaları için engellilere yönelik icatlar ve projeler yapılmakta, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak çözümler aranmaktadır. Sizler için araştırdığımız engelli kişilere yönelik tasarımlar yazımızın devamında.

Engelli Dostu Ahşap Evler

Engelli kişiler için özel dizayn edilen ahşap evler, engelli kişilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik dizayn edilmiştir. Tekerlekli sandalye kullanan kişilerin ev içi ortamda rahat hareket etmelerine imkan sağlamaktadır.

engellilere yönelik ahşap ev
2020 engelli ahşap ev

İşaret Dili Bilgisayar Klavyesi

İşitme engelli kişilere göre dizayn edilen bilgisayar klavyesi, işitme engelli kişilerin bilgisayar üzerinden iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.

İşitme ve Konuşma Engelli Kişilerin Yaşadığı Sorunlar Nelerdir ?

işaret dili klavye
işaret dili bilgisayar klavyesi

Engelli Kişilere Yönelik Spor Aletleri

Tekerlekli sandalye kullanan kişilere yönelik geliştirilen spor aletleri, engelli kişinin sosyal yaşamdan kopmaması amaçlanmıştır. Engelli kişi spor yaparak motivasyonu yüksek tutması son derece önemlidir.

Tekerlekli Sandalye Kullanan Engellilerin Sorunları Nelerdir ?

engelli spor aletleri
engelli spor aleti

Tekerlekli Sandalye Salıncağı

Her insan bir engelli adayıdır, Engelli kişilerin bir birey olduğunu hiç bir zaman unutmamalıyız. Tekerlekli sandalye kullanan kişilere yönelik yapılan salıncak, engelli kişinin mutlu olmasını ve eğlenmesine olanak sağlamaktadır.

engelli salıncağı
tekerlekli sandalye salıncağı

Ayrıca diğer yazılarımız olan Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler ve Engelliler İçin 5 Yardımcı Teknoloji incelemenizi öneririz.

Yorum Yapın

Puan Verin :