İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Projeler

Engelli kişilerin hayata daha sıkı tutunması ve güvenilir şekilde yaşamaları için engellilere yönelik icatlar ve projeler yapılmaktadır.


0

Engelli kişiler, günlük ve sosyal yaşantılarında çeşitli engeller ile karşılaşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber engelli kişilere yönelik birçok sorunun çözümü bulunmaya çalışılmaktadır. 

Engelliler için Yapılan Özel Tasarımlar

Engelli kişilerin hayata daha sıkı tutunması ve güvenilir şekilde yaşamaları için engellilere yönelik icatlar ve projeler yapılmakta, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak çözümler aranmaktadır. Sizler için araştırdığımız engelli kişilere yönelik tasarımlar yazımızın devamında.

Engelli Dostu Ahşap Evler

Engelli kişiler için özel dizayn edilen ahşap evler, engelli kişilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik dizayn edilmiştir. Tekerlekli sandalye kullanan kişilerin ev içi ortamda rahat hareket etmelerine imkan sağlamaktadır.

İşaret Dili Bilgisayar Klavyesi

İşitme engelli kişilere göre dizayn edilen bilgisayar klavyesi, işitme engelli kişilerin bilgisayar üzerinden iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.

İşitme ve Konuşma Engelli Kişilerin Yaşadığı Sorunlar Nelerdir ?

Engelli Kişilere Yönelik Spor Aletleri

Tekerlekli sandalye kullanan kişilere yönelik geliştirilen spor aletleri, engelli kişinin sosyal yaşamdan kopmaması amaçlanmıştır. Engelli kişi spor yaparak motivasyonu yüksek tutması son derece önemlidir.

Tekerlekli Sandalye Kullanan Engellilerin Sorunları Nelerdir ?

Tekerlekli Sandalye Salıncağı

Her insan bir engelli adayıdır, Engelli kişilerin bir birey olduğunu hiç bir zaman unutmamalıyız. Tekerlekli sandalye kullanan kişilere yönelik yapılan salıncak, engelli kişinin mutlu olmasını ve eğlenmesine olanak sağlamaktadır.

Ayrıca diğer yazılarımız olan Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler ve Engelliler İçin 5 Yardımcı Teknoloji incelemenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yorum Yap