Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Erişilebilirlik Değerlendirme Modülü, ERDEM Nedir
Haberler

Erişilebilirlik Değerlendirme Modülü, ERDEM Nedir

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN açıklamasıyla 2020 Yılı "Erişilebilirlik Yılı" ilan edilmesi ile beraber, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının erişebilirlik kültürünün oluşturulması amacıyla, "Erişilebilir Türkiye" çalışmalarına devam etmektedir.Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN açıklamasıyla 2020 Yılı "Erişilebilirlik Yılı" ilan edilmesi ile beraber, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının erişebilirlik kültürünün oluşturulması amacıyla, "Erişilebilir Türkiye" çalışmalarına devam etmektedir.

ERDEM Nedir ?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan engelliler, yaşlılar ve bebek arabası kullanan kişilerin yaşam alanlarını engelsiz kullanmaları amacıyla düzenlenen Erişilebilirlik Değerlendirme Modülü'ne "ERDEM" denilmektedir.

Bakanlık ERDEM modülü ile beraber, erişebilirlik konusunda farkındalığı artırmak ve "erişilebilirlik belgesi" alınmasını teşvik etmeyi hedeflemektedir. Erişebilirlik Değerlendirme Modülü 281 soru ve 10 bölümden oluşmakta olup sorulara (Evet/Hayır) şeklinde cevap verilmektedir. Soruların cevaplanması sonunda "Erişilebilirlik Raporu" oluşturulmaktadır.

erişebilirlik değerlendirme modülü

Erişebilirlik değerlendirme raporu sonrasında çıkan erişilebilirlik raporu kişi, kurum ve kuruluşlara tadilat planlamaları için olanak sağlamaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli kişilerin daha rahat bir yaşama kavuşturulması ve yapılan hizmetlerle farkındalık oluşturumasını çok önemsediklerini belirtti.

Erişilebilirlik Değerlendirme Modülüne erişmek için lütfen TIKLAYINIZ

Yorum Yapın

Puan Verin :