Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Google Lookout Uygulaması Engelleri Aşıyor
Haberler

Google Lookout Uygulaması Engelleri Aşıyor

Google lookout uygulaması, görme engellilere yardımcı olmak için tasarlanmış uygulamasıyla artık marketlerdeki gıda ürünlerini okuyabilir. Görme bozukluğu ve görme engelli kişiler için tasarlanan Lookout uygulaması, görme engelli kişilerin çevrelerindeki nesneleri tanımlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor.Google lookout uygulaması, görme engellilere yardımcı olmak için tasarlanmış uygulamasıyla artık marketlerdeki gıda ürünlerini okuyabilir. Görme bozukluğu ve görme engelli kişiler için tasarlanan Lookout uygulaması, görme engelli kişilerin çevrelerindeki nesneleri tanımlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Google yakın zamanda uygulamaya güncelleme yaparak, bilgisayar sesi yardımıyla, görsel görünümlü nesnenin, görme bozukluğu olan kişiye hangi gıda ürününü tuttuğunu ses aracılığı iletmeyi başardı. Google, bu özellik sayesinde bir kutu yeşil fasulye, bir kutu konserve şeklinde ayrım yapılabildiğini belirtti.

Google Lookout Uygulaması Nedir ? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Google Lookout uygulaması ne yemek istediğinizi ürünlerin üzerinde bulunan barkodları kullanır. Google, ayrıca ürün ambaljından ayırt etmek için görüntü tanımayıda kullandığını belirtiyor.

Google, uygulama veritabanı içerisinde iki milyon ürünün yer aldığını, bu ürünlerin dünyanın neresinde olursa olsun bulunduğu yere bağlı olarak değiştiğini belirtiyor.

Lookout, akıllı telefon kamerası kullanarak, kullanıcıya daha fazla bilgi aktarımı sağlayan Google Lens'e benzer bir teknoloji kullanıyor. Güncellemeye eklenen bir başka özellik ise; harf ve belgelerin fotograflarını çekerek sesli okunması için ekran okucuya ileten bir tarama özelliği getirdi.

Google, uygulamayı geri bildirim sayesinde gelen bilgileri değerlendirerek uygulamada iyileştirmeler yapmaya devam ediyor.

Yorum Yapın

Puan Verin :