Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Görme Engelliler için Akıllı Saat
Haberler

Görme Engelliler için Akıllı Saat


Görme engellilerin gündelik hayatı kolaylaştırmak için tasarlanan ve Braille alfabesi ile teknolojinin birleşiminden oluşan inovasyon ürünüdür. Dot Braille Akıllı Saat ürünü bir çok yarışmada inovasyon ödülleri almıştır.

Braille Akıllı Saat’in hikayesi üniversite yıllarına dayanmaktadır. Güney Kore ülkesinde geliştirilen Dot firmasının yaratıcısı Eric Ju Yoon Kim, öğrencilik zamanlarında engelli bir sınıf arkadaşı oluyor. Engelli arkadaşının yaşadığı zorluklar Eric Ju Yoon Kim’in dikkatini çekiyor. Bu zorlukların önüne geçmesi için bir çözüm arayışındadır. Uygun fiyatlı ve Braille alfabesini teknoloji ile birleştirmek için DOT firmasının temellerini atar.

Braille akıllı saat

Braille akıllı saat şık ve ilgi çekici bir tasarıma sahiptir. Saat fonksiyonu dışında sosyal medya bildirimleri vermekte, arama ve mesaj geldiğini uyarmaktadır. Alüminyum tasarıma sahip, dayanıklı ve saati 7 gün dayanmaktadır.
Akıllı telefonlar ile eş zamanla özelliğine sahiptir. DOT sunduğu açık kaynak kod yapısı nedeniyle başka geliştiricelerinde bu teknolojiyi geliştirmesine olanak sağlamaktadır. 

braille akıllı saat
En büyük özelliği olan; görsel ve metin yolları ile değil, Braille alfabesi sayesinde görme engelli büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca birçok yeni özellikler ise geliştirilme aşamasındadır. 
Elektrodinamik 4 Braille iğnesi; saat üzerindeki kadranda hareket oluştururak Braille metnini oluşturmaktadır. Görme engelli kişiler bu iğnelere dokunarak harfleri algılamakta ve gereken mesajı anlamaktadır.

DOT firmasının sunduğu bu ürün mahremiyete önem verirken, iletişimi de kolaylaştırmaktadır. Birçok kullanıcı akıllı saatin özelliklerini test etmektedir. Şimdiden ön sipiarişe büyük bir ilgi vardır.
İlk aşamada ingilizce ve kore dilinde tasarlanan saat ilerleyen zamanlarda birçok dili destekleyecektir.
 

Yorum Yapın

Puan Verin :