Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Görme Engelliler için Uygulama Lookout
Haberler

Görme Engelliler için Uygulama Lookout


Google, görme engelliler için geliştirmekte olduğu uygulama ile hayatı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Google tarafından geliştirilen uygulama görme engelliler için dünyayı daha ulaşabilir kılma, devamlı değişen çevre koşullarını engelliler için daha kolay adapte sağlayacak uygulama geliştirmektedir. Playstore’da “Lookout” isimli android uygulama Amerika’da yer alacak.
Uygulama karşılaştıkları nesneler, insanlar ve mesajlar hakkında bilgiler sunacak ve daha görme engellilerin özgür olmalarına yardımcı olacak. Uygulamalın kullanılması için cihazın arka kamerası dışa bakacak konumda olması gereklidir. Uygulama üç mod şeklinde olacaktır. Bu modlar “Home”, “Work&Play” ve “Scan” ya da “Experimental” şeklindedir. Lookout isimli android uygulama insanları ve nesneleri analiz ederek bilgiler sunacaktır.

Görme engelliler için uygulama Lookout
Uygulama görme engellilerin hayatını kolaylaştıracaktır. Örneğin; tuvaletin nerede olduğunu, çıkış tabelasının bulunduğunu, karşısında bir sandalye veya insan olduğu gibi bilgiler sunar ve sesli yönlendirmeler yapmaktadır.

 

Yorum Yapın

Puan Verin :