Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Hadisler Engelli Erişimi İçin İşaret Diline Çevrildi
Haberler

Hadisler Engelli Erişimi İçin İşaret Diline Çevrildi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliği içerisinde, aile ve kadın ile ilgili hadislerin Türk İşaret Diline çevirme çalışmasını gerçekleştirildi.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliği içerisinde, aile ve kadın ile ilgili hadislerin Türk İşaret Diline çevirme çalışmasını gerçekleştirildi.

Hadisler ile ilgili çeviriler bakanlıkların sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN 2020 yılını "Erişebilirlik Yılı" olarak ilan etmişti. Erişebilirlik yılında engellilere yönelik "bilgi erişimine kolaylık ve farkındalık oluşturulması" yapılan çalışmalara hız verildi. Bu çalışmalardan bir tanesi de dini bilgilerin erişimini kolaylaştırmak oldu.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen "İşaret Dili ile Kuran ve Hadis Çalıştayı" sonrasında işitme engelli kişilerin, Kuran ve Hadisleri anlaması amacıyla, Aile ve Diyanet bakanlıkları harekete geçti. İlk aşamada Aile ve Kadın ile ilgili hadisler, bakanlığa bağlı tercümanlar tarafından işaret diline çevrildi.

Yorum Yapın

Puan Verin :