Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Huzurevleri ve Engelli Bakım Evleri Açıldı
Haberler
Devamı

Huzurevleri ve Engelli Bakım Evleri Açıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK yaptığı açıklamada 1 Temmuz itibari ile gündüz yaşam merkezlerinin açıldığını belirtti.

Normalleşme sürecine ilişkin talimatların 81 il müdürlüğüne ileten Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK;

Engelli vatandaşlara sunulan "evde bakım hizmeti" uygulamasının 01 Temmuz 2020 tarihi ile tekrardan başladığını belirtti. Gündüz yaşam merkezlerinde alınan önlemler kapsamında; kişi başı 2 metrekare alan kalacak şekilde etkinlik planları yapılarak hizmete açılacak. 

Ayrıca Bakan SELÇUK; Normalleşme sürecinde gündüz yaşam merkezlerinde, sosyal mesafe, dezenfeksiyon, maske ve kişisel hiyjen vb. önlemlerden kesinlikle taviz verilmeyeceğini belirtti.

Yorum Yapın

Puan Verin :