1. Anasayfa
 2. Diğer

İhtiyaç Sahiplerine Doğalgaz Desteği Geliyor

Bakan Yanık yaptığı açıklama da "Önümüzdeki süreçte kömür yardımının yanı sıra doğalgaz desteği de sağlayacaklarını belirtti. Isınma yardımı kapsamında yer alacak doğalgaz desteği ile igili çalışmalar tamamlandı." dedi.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Doğalgaz destek başvurusu nereden yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardım desteği devreye girdiğinde başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını belirtti.

Doğalgaz desteği ne zaman verilecek?

İhtiyaç sahiplerine yönelik doğalgaz desteği, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve Enerji Bakanı arasındaki çalışmaların tamamlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada bazı bölgelerde kömürle ısınmanın yanı sıra doğalgaz kullanımının söz konusu olduğu ve ihtiyaç sahibi kişilere bu kapsamda ısınma yardımı ile ihtiyaçlarının giderilmesi için sosyal yardım doğalgaz desteği verileceği açıklandı.

Doğalgaz ısınma yardımının ne zaman verileceği ile ilgili net bir tarih şu an için belirtilmedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili