Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

İşitme Engelliler için Araba
Haberler
Devamı

İşitme Engelliler için Araba

Hyundai; sesleri görsel ve dokunsal hale dönüştürerek, işitme engelli sürücüler için yardımcı olacak teknoloji üzerinde çalışıyor. Yapay zeka vasıtasıyla sesleri analiz ediyor. İşitme engelli sürücüler için daha konforlu sürüş ve deneyim için görsellik ve dokunma hissini kullanıyor. İşitme engelli sürücüler ile iletişimi sağlamak için “HUD” resimli simgeler araç ekranında görselleştirmeler yapmaktadır. Ayrıca direksiyon kısmında navigasyon bilgilerini gösteren renkli LED’ler mevcuttur.

Ayrıca direksiyon kısmında navigasyon bilgilerini gösteren renkli LED’ler mevcuttur.

Hyundai tarafından geliştirilen teknolojide; ses analizleri titreşimler aracılığı ile aktarılır. İşitme engelli sürücülere engellerden uzaklık vb. ortamlar hakkında bir takım bilgiler verir.

 

Teknolojiyi izlemek için Hyundai bir video hazırladı; Alt kısımdan videoyu inceleyebilirsiniz.

Hyundai ; Teknolojiyi tanıtmak için işitme engelli “Daehoo Lee” taksi şoförü olarak seçmiştir.

 

Yorum Yapın

Puan Verin :