Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

İşitme Engellilere Özel Maske Üretildi
Haberler

İşitme Engellilere Özel Maske Üretildi

ÇAKÜ, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım bölüm personelleri tarafından, işitme engeline sahip kişiler için, ağız bölümü şeffaf olan özel bir maske üretildi.ÇAKÜ, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım bölüm personelleri tarafından, işitme engeline sahip kişiler için, ağız bölümü şeffaf olan özel bir maske üretildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI 130 maskeyi MEB Muammer ÖZTÜRK'e teslim ettiğini açıkladı. Talep gelmesi durumunda ülkemizdeki tüm işitme engelliler için maskenin üretileceğini açıkladı.

Her vatandaşın maske takması önem arz ederken özellikle işitme engeline sahip vatandaşlarımızın maske takarken, dudak okumanın ve mimiklerin anlaşılması hedeflenmiştir.

İşitme engelliler için üretilen maske tamamen tıbbi kumaştan oluşmakta, şeffaf ve 2 yıl gibi kullanım ömrüne sahiptir. Nano teknoloji malzemesinden üretilen kumaş yıkanabilir ve terletmemektedir.

Prof. Dr. Ayrancı; maskeyi kamu kaynakları ile üretildiğini, herhangi bir ücret talep edilmediğini belirtti.

Yorum Yapın

Puan Verin :