1. Anasayfa
 2. Diğer

İstanbulkart Bakiye Sorgulama, TL Para Yükleme Nasıl Yapılır?

İstanbul kart nerelerde kullanılır, istanbulkart internetten bakiye sorgulama, istanbulkart mobilden bakiye sorgulama, istanbulkart ATM'den bakiye sorgulama, istanbulkart telefonla bakiye sorgulama, istanbulkart TL para yüklemesi nasıl yapılır tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

İstanbulkart bakiye sorgulama, istanbul halkı tarafından oldukça sık kullanılan bir durumdur. İstanbulKart, şehir içi ulaşımda zamandan tasarruf ve bütçe dostu bir seçenek olarak birçok avantaj sunuyor. Bu nedenle İstanbul’da yaşayan kişiler çoğunlukla bir İstanbulKart taşırlar. Kart, İstanbul’daki tüm toplu taşıma türlerinde geçerli olduğu için çok yönlü ve kullanışlıdır.

İstanbulkart nedir?

İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı BEBİM tarafından geliştirilen elektronik bilet kartıdır. İstanbul’u gezmenin en ucuz yolları arasında toplu taşıma ilk sırada yer alıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için her zaman bir İstanbulKart gereklidir.

İstanbulkart nerelerde kullanılır?

Kart, İstanbul’daki tüm toplu taşıma seçenekleri için geçerlidir. Bunlar arasında Taksim ve Kadıköy’de nostaljik tramvaylar, otobüsler, Metrobüs, tüneller, Kabataş’ta füniküler, teleferik vb. yerlerde kullanabilirsiniz.

Ayrıca;

 • Tuvaletlerde,
 • Hamidiye su otomatlarında,
 • Sosyal tesisler,
 • Yemek ve market alışverişleri

istanbulkartınızı kullanmanız mümkündür.

İstanbulkart bakiye sorgulama
İstanbulkart bakiye sorgulama

İstanbulkart bakiye sorgulaması nasıl yapılır?

Peki ya kalan bakiyeyi kontrol etmek isterseniz ve toplu taşıma ulaşım araçlarına yakın değilseniz. İstanbul seyahatiniz sırasında kalan bakiyenizi kontrol etmek için biletmatikleri kullanabilirsiniz. Bakiyenizi online olarak kontrol etmek istiyorsanız,

 • İnternet üzerinden İstanbulkart bakiye sorgulama
 • Mobil Uygulamadan İstanbulkart bakiye sorgulama
 • ATM üzerinden İstanbulkart bakiye sorgulama
 • Telefon ile İstanbulkart bakiye sorgulama
thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli İstanbul Kart Nasıl Alınır?

İstanbulkart İnternetten Bakiye Sorgulama

İnternet üzerinden bakiye bilgilerinizi sorgulamak için istanbulkart web sayfasına girmeniz gereklidir. Adım adım yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 1. İstanbulkart web sayfasına giriş yapınız,
 2. E-posta ve Şifrenizi giriniz,
 3. Bakiye görüntüleme sayfasından güncel TL rakamınızı görebilirsiniz.
İstanbulkart Bakiye Sorgulama

İstanbulkart Mobil Uygulamadan Bakiye Sorgulama

Bakiyenizi online olarak kontrol etmek istiyorsanız, İstanbulCard mobil uygulamasını indirip kullanarak bunu anında yapabilirsiniz.

İstanbulkart IOS Mobil Uygulama

Istanbulkart Android Mobil Uygulama

 1. İstanbulkart mobil uygulamasını indirin.
 2. Mobil uygulamada açılan menülerden “Bakiye Görüntüleme” kısmına geçiş yapın.
 3. Telefonunuzun “NFC” özelliğini aktif edin.
 4. Akbilinizi telefonunuzun arka yüzüne doğru yaklaştırın.
 5. Biraz bekleyin ve güncel anlık bakiye bilginizi görün.

İstanbulkart ATM’den Bakiye Sorgulama

İstanbulkart güncel bakiyenizi tüm bankalara ait ATM makinelerinden öğrenebilirsiniz. Kartınızı bir bankamatik girişine takmanız ve şifrenizi girmeniz durumunda güncel bakiye bilgilerinizi görebilirsiniz.

İstanbulkart Telefonla Bakiye Sorgulama

Telefon ile istanbulkart güncel bakiyenizi öğrenmek mümkündür. ALO 153 Beyaz masa hattını arayarak ve temsilcinin sizden istediği bilgileri paylaşarak güncel bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbulkart TL Para yüklemesi nasıl yapılır?

Istanbulkart para yükleme için kart yükleme noktaları üzerinden ve online olarak da yükleme yapma imkanı sunar. İstanbulkart web sitesi üzerinden online olarak hızlı bir şekilde istanbulkart TL para yükleme işleminizi gerçekleştirebilir ve kartınızı doldurduktan hemen sonra kartınızı kullanarak İstanbul’da özgürce seyahat etmeye başlayabilirsiniz.

İstanbulkart TL para yükleme seçenekleri nelerdir?

İstanbulkart para yükleme için birçok seçenek bulunur, kısaca bunları incelemek gerekirsek;

 • İstanbulkart Biletmatikleri
 • İstanbulkart Mobil Uygulama
 • İstanbulkart Web Sayfası (internet)
 • İstanbulkart ATM
 • İstanbulkart ödeme noktaları
 • İstanbulkart İnternet Bankacılığı

üzerinden TL para yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbulkartın avantajları nelerdir?

İstanbulkart, şehirde toplu taşıma ile bir noktadan başka bir noktaya gitmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. İstanbul iki kıtaya yayılan bir metropol olduğu için ulaşım oldukça maliyetli olabiliyor. 

İstanbulkart bunu önlemek için birkaç avantaj sunuyor. Her şeyden önce, taşımak için farklı kartlara, biletlere veya jetonlara gerek yoktur. Tek kart, her türlü toplu taşıma türüne kolay, hızlı ve uygun fiyata erişmenizi sağlar. 

Ön ödemeli kart olduğu için istediğiniz kadar yükleyebilir ve kullandıkça ödeyebilirsiniz. Bu esnada para yatırmak veya kontör yüklemek için sıra beklemek gibi sorunlar da olmamaktadır. 

Şehrin her yerinde, metro istasyonlarının içinde gişeler, İstanbulKart’ınızı 30 saniyenin altında doldurmanıza yardımcı olacak köşe dükkanları ve büfeler yer alır.

İstanbul kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kaybolan veya çalınan bir kartı, Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezini ziyaret ederek veya ALO 153 Beyaz Masa numarasını arayarak iletişim kurabilirsiniz.
İptal ve değiştirme için kaybolan veya çalınan kart sahibi kimlik numaranızı vermeniz gerekecektir.

İstanbulkartı başkası kullanırsa cezası ne kadar?

İstanbulkartın başkası tarafından kullanıldığı anlaşılırsa bir aylık abonman cezası kesilir.

İstanbulkart nereden alınır?

İstanbul toplu taşıma kartını her metro, tramvay, Metrobüs ve vapur istasyonundan rahatlıkla alabilirsiniz. İstanbul içinde seyahat etmeye başlamak için istasyonlara yakın biletmatik ve istanbulkart satış şubelerinden kartınızı satın alabilirsiniz

İstanbulkart ne kadar?

Anonim istanbulkart bedeli 25 TL’dir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 2
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili