Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Kamu Lojmanlarında Engellilere Ek Puan
Haberler

Kamu Lojmanlarında Engellilere Ek Puan

Engelli, şehit ve gazi yakınlarına sıra tahsisli lojmanlarda ek puan getirildi. 11/07/2020 resmi gazetede kamu konutları ile ilgili ek puan değişikliği yayınlandı.Engelli, şehit ve gazi yakınlarına sıra tahsisli lojmanlarda ek puan getirildi. 11/07/2020 resmi gazetede kamu konutları ile ilgili ek puan değişikliği yayınlandı.

Kamu Konutları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, 11 Temmuz 2020 tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kamu konutlarında yapılan yönetmelik değişikliğine göre, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ek puan verildi.

Engelli personel ve ailesinde engelli bireyi bulunan kişi yada kişilere ek 40 puan, şehit ve gazi yakınlarına anne, çocuk, eş ve kardeş için 40 puan verilecek.

Kamu Konutları Yönetmeliği Ek Puan Resmi Gazete 

Resmi gazetede yayınlanan tam bilgi alt kısımdadır;

MADDE 1- 16/7/1984 tarihli ve 84/8345 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Konutları Yönetmeliğine ekli “Sıra Tahsisli Konutların Puanlama Cetveli” başlıklı (4) Sayılı Cetvelin (a) bendi yürürlükten kaldırılmış ve aynı cetvele (j) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki (k) ve (l) bentleri eklenmiştir.

k) Yüzde kırk ve üzerinde engelli olduğunu yetkili sağlık kurullarından alınan rapor ile belgelendiren engelli personel ile kanunen bakmakla mükellef bulunduğu ve konutta birlikte oturacağı her bir engelli aile ferdi (eş ve çocuk dahil) için (+ 40) puan,
l) Gaziler ile şehit yakınlarının (eş, çocuk, anne, baba ve kardeş) her biri için (+ 40) puan,”

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli “Kamu Konutları Tahsis Talep Beyannamesi” başlıklı (5) Sayılı Cetvel ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Yorum Yapın

Puan Verin :