1. Anasayfa
 2. Diğer

Kamu Lojmanlarında Engellilere Ek Puan

Engelli, şehit ve gazi yakınlarına sıra tahsisli lojmanlarda ek puan getirildi. 11/07/2020 resmi gazetede kamu konutları ile ilgili ek puan değişikliği yayınlandı.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Kamu Konutları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, 11 Temmuz 2020 tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kamu konutlarında yapılan yönetmelik değişikliğine göre, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ek puan verildi.

Engelli personel ve ailesinde engelli bireyi bulunan kişi yada kişilere ek 40 puan, şehit ve gazi yakınlarına anne, çocuk, eş ve kardeş için 40 puan verilecek.

Kamu Konutları Yönetmeliği Ek Puan Resmi Gazete 

Resmi gazetede yayınlanan tam bilgi alt kısımdadır;

MADDE 1- 16/7/1984 tarihli ve 84/8345 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Konutları Yönetmeliğine ekli “Sıra Tahsisli Konutların Puanlama Cetveli” başlıklı (4) Sayılı Cetvelin (a) bendi yürürlükten kaldırılmış ve aynı cetvele (j) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki (k) ve (l) bentleri eklenmiştir.

k) Yüzde kırk ve üzerinde engelli olduğunu yetkili sağlık kurullarından alınan rapor ile belgelendiren engelli personel ile kanunen bakmakla mükellef bulunduğu ve konutta birlikte oturacağı her bir engelli aile ferdi (eş ve çocuk dahil) için (+ 40) puan,
l) Gaziler ile şehit yakınlarının (eş, çocuk, anne, baba ve kardeş) her biri için (+ 40) puan,”

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli “Kamu Konutları Tahsis Talep Beyannamesi” başlıklı (5) Sayılı Cetvel ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili