1. Anasayfa
 2. Erişilebilirlik

Kekemeler İçin Konuşma Egzersizleri Uygulaması – Stamurai

Kekemelik konusunda deneyimli 3 arkadaş tarafından geliştirilen Stamurai uygulaması, bir çok ülkede ve ağırlıklı olarak Hindistan'da 10 milyondan fazla kekeme veya kekeme kişiye konuşma terapisi sağlıyor.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Kekemelik, konuşma akışının bozulduğu bir konuşma problemi durumudur. Tedavisi olmayan kekemelik, çeşitli konuşma terapisi egzersizleriyle konuşmadaki akıcı olmayan durumları azaltmak mümkündür.

Stamurai (Konuşma Egzersizleri) uygulaması nasıl kuruldu?

Anshul Agarwal, Sert Tyagi ve Singhal tarafından kurulan uygulama da ekipde yer alan iki kişi kekeme. Çocukluklarından bu yana kekeleyen ve bunun hayatları üzerinde büyük etkisi olan uygulama geliştiricilerin, kekemeliğin sancılarını ve sıkıntılarını deneyimleyerek çözüm arayışına girdiler. Tüm deneyimlerini kodlayarak ve konuşma terapisini herkes için erişilebilir olması için stamurai uygulamasını hayata geçirdiler.

Stamurai (Konuşma Egzersizleri)
Stamurai (Konuşma Egzersizleri)

Stamurai (Konuşma Egzersizleri) uygulamasının hedefi nedir?

Kekemelik dünyada 80 milyondan fazla insanı etkilimekte ve kişinin sosyal ve profesyonel yaşamını ciddi şekilde etkilemektedir.. Kekeleyen çoğu kişi, kekemeliği çevreleyen damgalamayı göz önünde bulundurarak yardım arama konusunda rahat değildir ve herhangi bir destek almadan engelli olarak yaşamaya devam eder. Kekemelik konusunda çok fazla farkındalık yoktur ve bu da tanı ve tedavi konusunda birçok yanlış anlamalara yol açmaktadır. Geleneksel olarak 1’e 1 konuşma terapisi uygulamaları da oldukça pahalı yöntemlerdir.

Stamurai, bunu teknoloji destekli konuşma terapisi yaklaşımıyla çözüyor. Otomasyon sayesinde, maliyetleri mevcut maliyetlerin % 10’undan daha azına indiren uygulama teknoloji tabanlı olduğu için çözüm, dünyanın en uzak bölgelerine bile ulaşan sonsuz ölçeklenebilir. Ayrıca uygulama her zaman cebinizde olduğundan, konuşma terapisi 7 gün 24 saat hizmetinizdedir ve hiçbir zaman gerçekten sona ermek zorunda kalmaz,

Stamurai (Konuşma Egzersizleri) uygulaması nasıl çalışır?

Stamurai uygulaması, aşağıdaki özelliklere sahip kekemelik için teknolojik bir konuşma terapisi uygulamasıdır:

 • Konuşma terapisi egzersizlerini öğretmek için eğitici videolar.
 • Her kullanıcı için özelleştirilmiş alıştırmaları uygulamak için araçlar
 • P2P pratiği ve desteği olan bir kendi kendine yardım grubu.
 • Gerçek zamanlı geri bildirim için yapay zeka tabanlı konuşma analizi
 • Gerçek zamanlı konsültasyonlar için konuşma terapisti

Bir kullanıcı uygulamayı ilk kullanmaya başladığında, kekemeliğin onları ve hayatlarını nasıl etkilediğini anlamak için uygulama bir kaç soru sormaktadır.. Cevaplarına dayanarak onlara özelleştirilmiş, rehberli bir eğitim planı sunar. Kullanıcılar günde en az 15 dakika pratik yapabilir ve konuşma terapilerinde ilerledikçe plan gerektiği gibi uyarlanır. Kullanıcılara, yolculuklarını takip etmelerine yardımcı olabilecek bilimsel değerlendirmelerin yanı sıra günlük istatistikler sunmaktadır.

Ayrıca nefes alma teknikleri, rehberli meditasyon, grup uygulama seansları ve çok daha fazlası gibi, kullanıcıların günlük uygulamalarını takip etmelerine ve uzun vadede konuşma terapisine ayak uydurmalarına yardımcı olabilecek pek çok araç vardır.

Stamurai (Konuşma Egzersizleri) uygulaması nasıl indirilir?

Stamurai uygulaması güncel olarak 155 ülkede 100.000’den fazla indilerek kullanılmaktadır.

Google Play | İOS Mağazası

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili