Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı muhtaç, ihtiyaç sahibi, dar gelirli ve işsiz kalan vatandaşlara destek olmak amacıyla verilen yardım türüdür. Bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı kimlere verilir, yardım kart başvuru nasıl yapılır, sosyal yardım kartına ne kadar bakiye yüklenir, yüklenen bakiye tek kullanımlık mı? tüm detayları ile sizlere anlatmaya çalışacağız.
Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan (El Ele Gönül Vererek Birlikte Başaracağız) sloganı ile pandemi döneminde işsiz kalan, muhtaç, dar gelirli ailelere sosyal yardım desteği sunmaktadır. Destek kapsamında kartlara yüklenen maddi tutar ile ihtiyaç sahibi kişiler anlaşmalı marketlerden alışverişlerini gerçekleştirmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu belirlenen dönemlerde belediye web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Belediye web sayfası üzerinden sosyal yardım kartı başvurunuzu alt kısımda yer alan bağlantı üzerinden gerçekletirebilirsiniz.

Başvuru sayfası üzerinde herhangi bir form görmemeniz durumunda başvuruların kapatıldığı ve değerlendirme aşamasına geçildiğini fakat yine belli dönemlerde başvurunun açıldığını unutmamalısınız. Başvuruların kapalı olduğu dönemlerde sosyal yardıma ihtiyacınız olmanız durumunda ALO 153 Açık Kapı iletişim hattını arayarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar

Konya Belediyesi sosyal yardım kartı içerisine yüklenen tutarlar bu yıl içerisinde güncellenerek şu şekilde olmuştur.

  • 3 Kişilik Aile : 225 Tl
  • 4-5 Kişilik Aile : 300 Tl
  • 6 ve üzeri Aile : 450 Tl

olarak belirlenmiştir. Sosyal karta yüklenen tutarlar ile temizlik, gıda ve kırtasiye ürünleri alınmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Başvurular belediye web sitesi üzerinden yapılmakta olup belirli dönemlerde başvurular kabul edilmektedir.. Sosyal yardım kart desteği almak için başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurmanız gereklidir. Başvurular toplandıktan sonra değerlendirme aşamasına geçilir ve başvurunuz onaylanırsa sonucunuz telefonunuza sms olarak iletilmektedir. Başvurunuz olumlu sonuçlanması durumunda sosyal yardım kartınız ilçe belediyesi tarafından adresinize gönderilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart İletişim Hattı

Konya Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru hakkında durumuzu sorgulamak için ALO 153 Açık Kapı Hattı üzerinden iletişim kurabilir, ayrıca tüm sorularınız, şikayetleriniz görüşleriniz için alt kısımda yer alan numaralar üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Telefon Numarası : 444 55 42
Fax Numarası : 90 332 211 15 76
Açık Kapı Hattı (Konya) : 153
Web Sayfası : http://www.konya.bel.tr

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli

Konya B.B. sosyal yardım kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, temizlik ve kırtasiye desteği sunan ve anlaşmalı marketlerde geçerli olan yardım kartıdır. Konya şehir merkezinde yer alan anlaşmalı alışveriş merkezlerinde alışveriş imkanı tanımaktadır. Anlaşmalı marketler BİM, Migros, ŞOK, A101 ve birçok marketlerde geçerlidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Sosyal yardım kartı harcaması yapmadan önce, anlaşmalı marketler kasası üzerinden bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Konya B.B. tarafından sosyal yardım kartınıza yüklenen bakiye sms olarak tarafınıza bilgi verilmektedir. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatar

Konya B.B. tarafından verilen sosyal yardım kartı, tek ve sürekli olmak üzere iki şekilde ihtiyaç sahibi kişilere sunulmaktadır. Genel olarak tek kullanımlık kartlar bayram öncesi haftada kartlara bakiyeler yüklenmektedir. Sürekli olarak verilen kartlarda bakiyeler Konya B.B. tarafından belirlenen dönemlerde yüklenmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi

Konya B.B. tarafından verilen sosyal yardım kartları Tek Kullanımlık ve Sürekli Kullanımlık olmak üzere iki farklı şekilde sunulmaktadır. Tek kullanımlık kartlar bir kere kullanılmakta olup, sürekli kullanımlık kartlar devlet yardımına muhtaç kişilere verilmekte olup her ay kullanılması mümkündür. Belli dönemlerde açılan sosyal yardım kartı başvuruları Konya B.B. web sayfası üzerinden takip etmeniz oldukça önemlidir.

Yorum Yapın

Puan Verin :