1. Anasayfa
 2. Diğer

MEB’den EKPSS’ye Hazırlananlara Mobil Uygulama

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim öğrenci ve mezunlarının EKPSS hazırlıklarına destek sağlayacak mobil uygulama geliştirdi.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Mobil uygulama, öğrencilerin kolayca sınava hazırlanması için tasarlandı. EKPSS mobil uygulaması kaynak sıkıntısı yaşayan özel eğitim öğrencileri ve mezunları için geliştirildi. 

EKPSS Mobil Uygulaması

Ekpss mobil uygulaması içeriğinde soru çözüm videoları, ders anlatımları, EKPSS hazırlık sürecine yönelik pek çok interaktif özelliklerin bulunduğu bir uygulamadır.

Ayrıca adayların çözemedikleri soruları, ekran fotoğrafı çekerek MEB uzmanlarına gönderebilmektedir. EKPSS mobil uygulaması özellikle ders konuları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Basit arayüze sahip, matematik, türkçe, tarih, çoğrafya, vatandaşlık gibi güncel ders konularını içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca uygulama görme engelli kişiler için “sesletim” yapılan metin formatı şeklinde hazırlanarak, terimsel ifadelerinde seslendirildiği mp3 formatında uygulamanın içerisinde yer almaktadır.

EKPSS Mobil Uygulama Nasıl İndirilir

EKPSS Mobil uygulama hem android hem de IOS uyumlu çalışmaktadır. Uygulamayı indirmek için lütfen alt kısımdaki linkleri tıklayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili