1. Anasayfa
 2. Erişilebilirlik

Merdiven Çıkan Tekerlekli Sandalye

Scewo merdiven çıkan tekerlekli sandalye nedir, merdiven çıkan tekerlekli sandalye fiyatı ne kadar, merdiven inip çıkan tekerlekli sandalye özellikleri nelerdir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Merdiven çıkan tekerlekli sandalye yalnızca iki tekerlek kullanarak merdiven çıkabilen türünün ilk örneğidir. Dijital direksiyon işlevlerine sahiptir ve gelecekte otonom sürüşe yönelik olarak daha da geliştirilmesi bekleniyor.

Scewo merdiven çıkan tekerlekli sandalye

İsviçre’de yer alan tıp teknolojisi şirketi olan Scewo, tekerlekli sandalye kullanıcıları için yakın zamanda Almanya’da tıbbi yardım olarak onaylanan öncü bir teknolojiye imza attı.

Merdiven çıkabilen elektrikli tekerlekli sandalye ‘Scewo BRO’, Alman tıbbi yardım listesinde tıbbi cihaz olarak onaylandı. Yeni sensör tabanlı elektrikli tekerlekli sandalye üretmeyi başaran firma İsviçre Medtech Ödülü layık görüldü.

Merdiven Çıkan Tekerlekli Sandalye
Merdiven Çıkan Tekerlekli Sandalye

Merdiven inip çıkan tekerlekli sandalye özellikleri

Scewo BRO, sensör teknolojisi çevreyi analiz ederek ölçüm yapar, tekerlekli sandalye kullanıcılarının düz olmayan yüzeylerde sorunsuz hareket etmelerini sağlar.

Koltuk kaldırma özelliği ile göz hizasında iletişime olanak verir. Üretici firma erişim rampalarına ve merdiven asansörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracağını umuyor.

Çok yönlülüğü, akıllı teknolojisi, benzersiz fütüristik tasarımı ve kolay kullanımı günlük yaşamınızı oldukça kolaylaştırır.

Kullanıcılar, bir akıllı telefon veya entegre bir dokunmatik arayüz kullanarak koltuğu kontrol edebilir. Kullanıcılar üç farklı mod arasında geçiş yapabilir: park modu, sürüş modu ve parkur modu. Bu modlar, kullanıcıya herhangi bir arazide sürüş özgürlüğü sunar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Revolve Air Katlanabilir Tekerlekli Sandalye

Scewo Bro Konfor

Kullanıcılar koltuğu istedikleri gibi konfor için ayarlayabilir ve BRO diğer minderlerle uyumludur. Sırt ve ayak desteği elektronik olarak, koltuk genişliği ve derinliği ise mekanik olarak ayarlanabilmektedir. Kusursuz bir uyum için kullanıcılar, koltuktan kalkmayı ve sandalyeye oturmayı kolaylaştırmak için yukarı ve aşağı katlanan kol desteğinin yüksekliğini ayarlayabilir.

Scewo Bro Güvenlik

Scewo BRO’daki güvenlik özellikleri, devrilme riski olmadan dinamik bir sürüşe izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Hareket halindeyken tüm değerli eşyalarınızı güvenle saklayabilmeniz için iki güvenli bölme ile birlikte gelir. Bu koltuk, sürücünün herhangi bir gereksiz risk almadan aktif olmasını sağlar. 

Scewo Bro Şarj

Scewo BRO, yaklaşık beş saat içinde tamamen şarj olur. Tek yapmanız gereken elektrik prizine bağlamak. Seyahat edip Bro’nuzu arabaya getirmeniz mi gerekiyor? Tek kavrama ile BRO’nun sırt desteğini katlayabilirsiniz. Kompakt bir boyuta geldiğinde, bir arabanın arkasına veya bagajına rahatça yerleştirilebilir; bu merdiven çıkan tekerlekli sandalye küçük arabalara bile sığar.

Merdiven Çıkan Tekerlekli Sandalye
Merdiven Çıkan Tekerlekli Sandalye

Scewo BRO merdiven çıkan akülü tekerlekli sandalye

Scewo bro, sürüş sırasında otomatik olarak düz bir oturma düzeni sağlar. Bu tamamen yeni bir sürüş deneyimi yaratır. Büyük tekerlekler, zemin taşlarına ve orman yollarına hakimiyet sağlar.

Güvenlik, Scewo Bro’nun arkasında yer alan devrilme önleyici ve ön taraftaki paletler sayesinde devrilmemektedir.

Merdiven çıkma modu ile çeşitli malzemelerden yapılmış basamakları tırmanabilirsiniz. İster yukarı ister aşağı, ister düz ister virajda gitmeniz mümkündür. Merdivenlere çıktığınızda, Scewo BRO bir güvenlik yayı açar. Böylece geçişte asla geriye doğru eğilemezsiniz.

Merdiven çıkan tekerlekli sandalye fiyatı

Zürih, Scewo merkezli şirket, BRO tekerlekli sandalyelerini büyük tekerlekleri ve modüler tasarımıyla diğerlerinden ayırıyor. Scewo Bro seçilen özelliklere göre fiyat değişmektedir. Şu an için güncel başlangıç ​​fiyatı 38.000 $ civarındadır.

Ürünü, medikal firma aracılığı ile almanız mümkündür. Ayrıca ülkemizde ürünün satışını yapan medikal firmalar da bulunmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili