Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Özel Taşıtlar Vergisi (ÖTV) Sınırı Belli Oldu
Haberler
Devamı

Özel Taşıtlar Vergisi (ÖTV) Sınırı Belli Oldu

01.Ocak.2021 tarihi ile beraber uygulanacak gelir vergisi dilimleri, MTV "Motorlu Taşıtlar Vergisi", ÖTV "Özel Taşıtlar Vergisi", harçlar, cezalar ve engelli ötv muafiyet sınırı belli oldu.

%90  üzeri engelli kişiler ve %90 altı engelli raporlarında "Özel tertibatlı araç kullanabilir" ibaresi yer alan kişiler ötv muafiyeti hakkından yararlanmaktadır. Engelli aracı alımında ÖTV muafiyet sınırı 330.800 TL olarak belirlendi.

29 Aralık 2020 tarihli resmi gazete Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yayınlanan tebliğe göre 2021 Engelli ÖTV İndirim Sınırı 330.800 TL olarak açıklanmıştır.

2021 ÖTV İndirim Sınırı

Yorum Yapın

Puan Verin :