İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SMS ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır, plakadan araç hasar kaydı sorgulaması nasıl yapılır, E-Devlet araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır tüm detaylar yazımızın devamında.


+ - 0

Plakadan araç hasar kaydı sorgulama yöntemleri arasında sms, e-devlet, sahibinden.com gibi bir bir çok alternatif yer almaktadır. Plakadan araç hasar kaydı nasıl sorgulanır, sms ile araç hasar kaydı nasıl sorgulanır sizler için araştırdık.

Plakadan araç hasar kaydı sorgulama yöntemleri nelerdir?

Plaka üzerinden aracın hasar kaydını dört farklı şekilde sorgulamamız mümkündür. Bu seçeneklerden birisini seçerek aracın hasar bilgilerini öğrenebilirsiniz.

SMS ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone sms ile araçlara ilişkin birçok sorgulama işleminin kısa sürede sonuçlanması mümkündür. İkinci el araç satın almak isteyen kişiler, anında sms ile aracın hasar kaydını öğrenebiliyorlar. Bu sistemle birçok mağduriyetin önüne geçmek mümkün olmaktadır. Cep telefonu ile aracın hasar, kaza, poliçe bilgilerinin hemen cebinize gelmesini sağlayan servis tüketicilerin çok işine yarıyor.

Ancak mesajla araç hasar kaydı öğrenme belli bir ücrete tabidir. Bu hattı ücretsiz sanarak, birçok araç kaydı sorgulatanlar, fatura şoku yaşayabilirler. Çünkü Turkcell “Mobil Hasar Sorgulama Servisi” ile 11 TL ücretle sorgulama yapmak mümkündür. Servis ile 11 TL ücretle detaylı eksper raporu ile orijinal parçaların değiştirilip, değiştirilmediği de sorgulanması mümkündür.

SMS ile araç değişen parça sorgulama nasıl yapılır?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, plakadan sorgulama sistemi ile ikinci el araç alacaklar, hasar geçmişi ile tutanak, poliçe ve mağdur bilgilerine sms ile ulaşması mümkündür. Aracın eksper raporuna ve değişen parça bilgisini edinebiliyorlar. Mobil Hasar Sorgulama Servisi sayesinde değişen parçalarıda sorgulamnız mümkündür. PARCA yazarak 5664 sms göndermeniz durumunda aracın değişen parçaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SMS ile plakadan detaylı hasar sorgulaması nasıl yapılır?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone sms ile aracın hasar geçmişini sorgulamak için plakasını yazarak 5664’e göndermek gerekiyor. Değişen parça sorgulaması Detay, Plaka No yazıp 5664’e göndermek gerekiyor. Plakadan Tutanak Bilgisi Sorgulama için ise, KTT ve plaka yazıp, 5664’e yollayınca da kazaya karışanların kusur oranları mesaj olarak size bildirmektedir.

Sms ile trafik ya da kasko poliçenizin durumunu öğrenmek mümkündür. Poliçenin ne zaman biteceğini ve hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için KASKO veya TRAFİK ile birlikte plakayı yazmanız yeterlidir.

E-Devlet araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet uygulaması üzerinden araç hasar kaydı sorgulamak mümkündür. Adım adım yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • E-Devlet uygulamasına T.C. kimlik ve şifreniz ile giriş yapınız.
  • Arama kısmına “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” yazınız.
  • Gerçek ya da tüzel kişi seçeneklerinden size uygun olanı işaretleyiniz.
  • Karşınıza gelen ekrana aracın plaka numarasını giriniz.

yukarıdaki adımları sırası ile yapmanız durumunda aracın hasar bilgilerini sorgulamak mümkündür.

Araç Hasar Bilgileri Sorgulama (Gerçek)

Araç Hasar Bilgileri Sorgulama (Gerçek)

Sahibinden.com üzerinden araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

Ülkemizde oldukça yaygın kullanılan araç satış sitesi üzerinden araç hasar kaydı sorgulama yapmak mümkündür. Sahibinden üzerinden hasar kaydı sorgulamak için adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikle sahibinden.com adresine giriş yapınız
  • Web sayfasının ortasında yer alan Oto360 bağlantısına tıklayınız
  • Açılan sayfada yer alan “Araç Hasar Sorgulama” menüsünü tıklayınız
  • Araç plakanızı kutucuğa girerek ‘’Araç Hasar Sorgula’’ butonuna basınız.

yukarıda ki işlemleri sırası yapmanız durumunda araç hasar kaydını görmeniz mümkündür.

Yazar Hakkında

Engellilik alanında çalışmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kurumlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktaran blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap