İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

PTT emekli kredisi nasıl alınır, PTT Aktif Bank emekli kredisi nasıl alınır, PTT Aktif Bank emekli kredisi şartları nelerdir tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında.


+ - 0

PTT genel müdürlüğünün bir çok banka ile özel kredi anlaşması vardır. PTT aracılığı ile emekli kişilere emekli kredisi kullandıran bankaları kısaca inceleyeceğiz. PTT emekli kredisi veriyor mu? PTT emekli kredisi nedir? PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

PTT emekli kredisi nasıl alınır?

Maaşını bankalardan değilde PTT’den alan emekliler kredi kullanma konusunda maaşını bankalardan alan emeklilere göre daha avantajlı durumlarla karşılaşabiliyorlar. Çünkü PTT genel müdürlüğünün bir çok bankayla emeklilere özel kredi anlaşması vardır. PTT aracılıyla emeklilere kredi  kullandıran bankaları alt kısımda açıklamalı bilgileriyle bulacaksınız.

PTT emekli kredisi 2022

Maaşını herhangi bir PTT şubesinden alan emekliler kredi başvurusunu hiç bir bankaya gitmeden direk olarak PTT şubesine yapması gerekmektedir. Şubede  verilen kredi başvuru formu dolduruluyor ve hangi bankadan kredi çekmek istenirse o banka seçiliyor. Yapılan kredi başvuru evrağı seçilen bankanın sistemine giriliyor ve çok kısa bir sürede onaylanıp onaylanmadığı belli oluyor.

Eğer kredi başvurusu banka tarafından onaylanırsa bireysel kredi sözleşmesi imzalanıyor. Seçilmiş olan kredi taksit tutarına göre kredi taksit ödemeleri maaşınız PTT şubesine yattığı zaman otomatik olarak kesilerek krediyi kullanmış olduğunuz bankaya gönderiliyor. PTT yoluyla kredi başvurusunda bulunan emeklilere kredinin çıkma oranı oldukça fazladır. Maaşınızdan kredi taksit tutarı kadar bir meblağ kaldığı takdirde bankalar emeklilere kredi kullanımında oldukça esnek davranmakta ve kredileri onaylamaktadır.

Şimdi PTT emeklilere kredi‘yi hangi bankalardan kullandırıyor? PTT kredisi faiz oranları nelerdir? bu konu hakkında biraz açıklamalarda bulunalım.

PTT Bank emekliye ne kadar kredi veriyor?

Emekli maaşını PTT üzerinden alan kişilere sunulan kampanya destek kampanyası kapsamında 36 aya kadar vadeli 80.000 TL’ye kadar kredi nakit desteği sunmaktadır.

PTT Aktif Bank emekli kredisi nasıl alınır?

Aktif Bank emekli kredi seçenekleri ile hem emeklilere hem de normal vatandaşlara farklı alternatifler sunmaktadır. Maaşını PTT şubelerinden  alan emekliler sadece nüfus cüzdanı ibraz ederek kredi  başvuru yapabilmektedir. Kredi başvurusu esnasında emeklilerden extra bir belge istenmemektedir.

PTT Aktif Bank emekli kredisi şartları nelerdir?

Aktif Bank emekli olan kişilere 80.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi faiz oranı %1,99’dan başlayan seçenekleri bulunmaktadır. 

  • Kredi tahsis tutarı kullanılmak istenen kredi miktarının 1000/5 kadardır.
  • Kredi alt limiti 1.250 TL üst limiti 80.000 TL olarak kampanya kapsamında belirlenmiştir.
  • Kredi başvurusu 80 yaşa kadar ve emekli maaşını PTT aracılığı alan kişileri kapsamaktadır.

Not : Vade süresi ve kredi kullanacak emekli kişinin yaşı 83 yılı geçmemelidir. Faiz oranları %1,99 / %2,59 / %2,79 şeklindedir.

PTT ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

PTT ihtiyaç kredisi kullanacak kişilerin, PTT şubelerini ziyaret etmeleri gereklidir. T.C. Kimlik kartı ile PTT ihtiyaç kredisine başvurulur. Kredi başvuru yapılırken ilgili anlaşmalı bankanın kredi belgeleri doldurulması gereklidir. Başvuru sonrasında başvuran kişinin kredi hesaplamaları ve değerlendirmeleri ilgili banka tarafından yapılmaktadır. Değerlendirme aşaması, ilgili banka tarafından yapılmakta olup PTT ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Kredi miktarına göre ortaya çıkan kredi masrafları ilgili banka tarafından alınır. 

Yazı Kaynakları
PTT Emekli Kredisi

Yazar Hakkında

Engellilik alanında çalışmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kurumlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktaran blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap