1. Anasayfa
 2. Diğer

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT kargo kaç günde gelir, PTT kargo ne zaman teslim edilir, PTT dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir, PTT teslim alma süresi ne kadar? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Bu yazımızda PTT Kargo’nun kaç günde teslimat gerçekleştirdiğini, gönderilerin yola çıktıktan sonra ne kadar sürede kapımıza ulaşabileceğini ve PTT Kargo kaç günde gelir sorusunun yanıtı ve merak edilenler yazımızda.

PTT kargo kaç günde gelir?

PTT kargo kaç günde gelir? kısaca cevaplamak gerekirsek; Kargolarınız teslimat süresi bölgenize ve yoğunluğa bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 1-4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Ancak, bazen yoğunluktan dolayı gecikmeler yaşanabilir.

PTT kargo kaç günde gelir
PTT kargo kaç günde gelir

PTT kargo ne zaman teslim edilir?

PTT Kargo, Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olup, genellikle 1 ile 4 gün arasında değişen teslim süreleriyle hizmet vermektedir. Ancak, teslim süresi gönderimin yapıldığı bölgeye ve diğer etkenlere bağlı olarak değişebilir.

Öte yandan, hızlı ve acil teslimat ihtiyaçlarını karşılamak için APS Kurye gibi alternatif hizmetler tercih edilebilir. APS Kurye, özel kurye hizmeti sunan bir şirket olup, gönderileri çok daha kısa sürede alıcılarına ulaştırır.

PTT dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir?

PTT’den teslim alınacak bir kargonuz varsa, genellikle 1-4 iş günü içinde adresinize teslim edilir. Ancak, kargo firmasının yoğunluğu nedeniyle teslimat zamanı bazen SMS’de belirtilen zamanda gerçekleşmeyebilir. Teslimat yapılamayan kargolarınız için bir sonraki iş gününde teslim edileceği bilgisi size iletilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
PTT Yardım Parası Sorgulama 2023?

PTT teslim alma süresi ne kadar?

PTT kargo ile adrese teslim seçeneği kullanarak sipariş verdiyseniz, kargonuz genellikle 1-4 iş günü içinde size teslim edilir. Teslimat sırasında alıcı adresinde bulunmazsa, kargo şubeye geri götürülerek kapıya not bırakılır ve kargonuz şubeden teslim alınabilir. Ancak şubeden teslim alınmayan kargoların bekleme süresi en fazla 15 gündür, aksi takdirde kargo iade edilir.

PTT kargoları ne zaman yola çıkar?

PTT Kargo, kargolarını 08:30-12:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında yola çıkarmaktadır. Şubeler bu saatler arasında hizmet vermektedir ve kargo teslim almak isteyen müşteriler bu zaman dilimlerinde şubeleri ziyaret edebilirler. Öğle yemeği molası sonrası dağıtım süreci de devam etmektedir ve müşterilere 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet sunulmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Cuma günü verilen kargo ne zaman gelir?

Cuma günü PTT’ye teslim edilen kargolar, hafta sonu tatili nedeniyle Pazartesi günü kargo şubelerine ulaşacaklardır. Bu durumda, kargolar en geç 1-7 iş günü içinde, genellikle ise 1-4 iş günü içinde teslim edilecektir. Pazartesi günü kargoların işleme alınmasıyla birlikte teslimat süreci başlar.

PTT kargo iletişim bilgileri

PTT Kargo iletişim bilgileri için, tüm öneri ve şikayetlerinizi 444 1 7888 numaralı müşteri hizmetleri hattına iletebilirsiniz. Ayrıca, işitme engelli vatandaşlar için PTT’nin Engelli dostum projesi kapsamında 0312 309 59 12 numaralı hattı kullanarak SMS yoluyla şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
PTT Personel Alımı Başvurusu 2023

PTT kargo kaç günde gelir? Konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili