1. Anasayfa
 2. Diğer

PTT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

PTT sınavı ne zaman, PTT sınav başvurusu nasıl yapılır, PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, PTT personel alımı sınav sonuçları, PTT sınav konuları nelerdir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Adaylar, PTT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ve saat hakkında oldukça fazla araştırma yapmaktadır. Bu yazımızda PTT personel alımı tarihi ve PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak gibi merak edilen konulara dair bilgileri yanıtlamaya çalışacağız.

PTT sınavı ne zaman?

PTT’nin bu yıl personel alımı yapılıp yapılmayacağı, araştırma konusu haline gelmiştir. PTT’nin personel alımı başvuruları için meraklı gözler, kurumun yapacağı duyuruyu bekliyor. Henüz PTT personel alımıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştır.

PTT sınav sonuçları
PTT sınav sonuçları

PTT sınav başvurusu nasıl yapılır?

PTT, her yıl değişen pozisyonlarda düzenli olarak personel alımı yapmakta ve başvuruları PTT’nin resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla kabul etmektedir.

Önceki yıllarda Avukat, Mühendis, Gişe ve Büro personeli, engelli personel, Postacı, Güvenlik görevlisi, Temizlik görevlisi kadrolarında personel alımı yapıldığı bilinmekle birlikte, bu yıl için PTT’nin henüz personel alımı kılavuzu yayımlamamış olması nedeniyle kadro ve branşlar henüz belirsizliğini koruyor.

PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT sınavlarının yazılı ve sözlü aşamaları tamamlandıktan sonra, genellikle bir ay gibi kısa bir süre içinde resmi sonuçlar PTT’nin web sitesinde yayımlanıyor. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar, PTT’nin resmi web sitesini düzenli olarak takip etmelidirler.

PTT personel alımı sınav sonuçları

PTT’nin gerçekleştirdiği personel alımı sınav sonuçları, heyecanla bekleyen adaylar için merak uyandıran bir süreçtir. Bilgilendirme, resmi PTT web sitesi üzerinden gerçekleşir.

Bu nedenle sonuçları öğrenmek için adaylar PTT’nin resmi web sitesini sık sık ziyaret etmeyi ihmal etmemelidirler. Yaklaşık bir ay gibi bir süre içinde sonuçlar duyurulur ve başarılı adaylar istenen kadrolara yerleştirilir.

PTT sınav sonucu sorgulama

Yazılı sınav sonuçları, http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını bu adresten öğrenebilirler.

PTT sınav tarihi belli mi?

PTT sınav tarihi henüz belli değil, ancak resmi siteden yapılacak açıklamayla duyurulacak. Adaylar, PTT’nin resmi web sitesini takip ederek güncel bilgilere ulaşabilirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
PTT Personel Alımı Başvurusu 2023

PTT sınavı bu yıl olacak mı?

Bu yıl için PTT’nin personel alımıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla, hangi pozisyonlarda personel alınacağı, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş durumda.

Personel alımlarının ne zaman yapılacağına dair detaylar, PTT Genel Müdürlüğü tarafından resmi PTT web sitesinde açıklanacaktır.

PTT sınav konuları nelerdir?

PTT yazılı sınavına katılacak adaylar, sınav kılavuzunda yayınlanan konu başlıklarına göre çeşitli konularla karşılaşacaklar. Bu konular şunlardır:

 • Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları
 • Ölçme Becerisi
 • Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik Konular
 • Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme
 • Türkiye Coğrafyası
 • Sözel Akıl Yürütme
 • Temel Yurttaşlık Bilgisi

Bu konular, sınavda yer alacak soruları anlamak ve başarılı olmak için adaylar tarafından merakla araştırılmaktadır.

PTT sınav sonuçları? Konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili