İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Emeklilik

Emekli Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır, e-devlet emekli maaşı nasıl sorgulanır, t.c. ile emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır, e-bordro sorgulaması nasıl yapılır hepsini sizler için araştırdık.


2

SGK emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır, SSK emekli maaşı hesaplama e-devlet üzerinden yapılırmı ? SSK emeklilik sorgulama tc no ile yapılıyormu, ssk sicil no öğrenme işlemini nereden yapabilirim. 4A olanlar emeklilik maaşı sorgulama işlemlerini nereden yapabileceklerini merak etmektedirler. Bizde bu yazımızda SGK emekli maaşı sorgulama işlemlerini nereden ve ne şekilde yapabileceğinizi anlatacağız.

Emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır?

Ülkemizde emekli olunduğunda ne kadar emekli maaşı alınacağı bilgisi e-devlet üzerinden 4A emekli aylık bilgisi hizmet ekranından gerçekleştiriliyor. Bu durumda da günümüzde internet kullanımının artmasıyla aktif olarak SSK emeklisi olan vatandaşlar tarafından e-devlet üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online emekli maaşı hesaplama hizmet uygulaması oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Çağdaş toplum yaşamı içerisinde bulunan insanlar emeklilik dönemlerinde bir sosyal güvence kapsamı altında olabilmek ve emekli maaşı alabilmek amacı ile günlük yaşamlarının büyük çoğunluğunu çalışarak geçirmektedir.

Bu bağlamda tüm ülkelerin elindeki kaynaklara ve temel ihtiyaçlarına göre belirlenmiş olan sigorta sistemlerinin dışında emeklilik koşulları kapsamında insanlar, emekli olabilmeleri için gerekli olan koşulları yerine getirdikleri takdirde emekli olma ve maaş alabilme hakkına sahip olmaktadır. Türkiye’de de SGK tarafından yönetimi ve denetimi yapılmakta olan sigortalılık ve emeklilik hizmetleri bağlamında SSK sigortalılarının emeklilik hakkını kazanabilmesi için yerine getirmesi gereken SSK emeklilik şartları ve koşulları belirlenmiştir.

4A emekli maaş sorgulaması nasıl yapılır?

Ülkemizde e-devlet üzerinde yer alan SSK emekli maaşı sorgulama uygulaması üzerinden SSK sigortalı ve emeklileri en güncel SSK sigorta bilgilerine ve SSK emeklilik koşulları çerçevesinde emekli olduklarında alacakları SSK emekli maaşını hesaplama imkanına sahiptirler.

Emeklilik sorgulama işlemleri E-devlet üzerinden e-devlet şifresi ve tc kimlik no ile yapılmaktadır.

E-Devlet 4A Emekli Maaşı Sorgulama

4B emekli maaş sorgulaması nasıl yapılır?

SGK’nın internette yer alan online sorgulama hizmetleri ile birlikte bir kaç dakika içerisinde sigorta ve emeklilik sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı bulunmaktadır. 4B emekli maaşı sorgulamak için alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

E-Devlet 4B Emekli Maaşı Sorgulama

4C emekli maaş sorgulaması nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden çok kolay ve çok hızlı bir şekilde en güncel durumdaki sigorta bilgilerine göre emeklilik döneminde alacakları güncel emekli maaşı bilgileri öğrenilebilmektedir. 4C emekli maaşı sorgulamak için alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

E-Devlet 4C Emekli Maaşı Sorgulama

T.C. ile emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır?

Web üzerinden oldukça aktif bir hizmet politikası benimsemiş durumda olan SGK’nın internette yer alan online sorgulama hizmetleri ile birlikte bir kaç dakika içerisinde sigorta ve emeklilik sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı bulunmaktadır. Bu doğrultuda internet üzerinde yer alan SGK’nın dijital hizmet veren uygulamaları e-SGK uygulamaları arasında bulunan& SSK emekli maaşı sorgulama hizmeti ekranında SSK sigortalıları tarafından çok kolay ve çok hızlı bir şekilde en güncel durumdaki sigorta bilgilerine göre emeklilik döneminde alacakları güncel SSK emekli maaşı bilgileri öğrenilebilmektedir.

SGK Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaş bordrosu sorgulaması nasıl yapılır?

Emekli maaşınızın bordrosu sorgulaması e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle e-devlet sistemine giriş yaparak “https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama” bağlantısını tıklamalısınız. Açılan ekranda sorgulama yapmak istediğiniz bodronun yıl ve ay bilgisini girmelisiniz. Daha sonra sorgula düğmesine basarak e-bordro sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Hemen Emeklilik Yaş Hesaplama Tablosu (Erkek – Kadın)

SGK emekli maaşı ne kadar 2022?

İnternet üzerinden hizmet veren SGK’nın online emekli maaşı sorgulama uygulaması da SGK’nın internet üzerinden hizmete koyduğu dijital sigorta sorgulama ve hesaplama hizmet uygulamalarından bir tanesidir. Web üzerinden hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online SSK emekli maaşı sorgulama uygulamaları üzerinde en son ve en doğru bilgilerin öğrenilebilmesi için SSK sigortalısının öncelikle en güncel SSK sigortalılık bilgilerinin sisteme girişini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu sayede en güncel sigorta verilerine göre emekli olduğunda ne kadar emekli maaşı alacağı bilgisine online SSK emekli maaşı sorgulama uygulaması üzerinden erişebiliyor.

EN DÜŞÜK SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİ AYLIKLARI2021 Ocak2021 Temmuz2022 Ocak (Alt Taban)2022 Temmuz (Alt Taban)
SSK (2000 ÖNCESİ)2.4202.6243.293 TL4.687 TL
SSK (2000 SONRASI)1.5001.6262.500 TL3.500 TL
BAĞ-KUR (ESNAF)1.7631.9122.500 TL3.500 TL
BAĞ-KUR (TARIM)1.6621.8022.500 TL3.500 TL
Emekli maaşı tablosu

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 3 ay önce

    Merhaba eren bey %42 raporum var 1983 doğumlu 30.04.2003 sigorta girişliyim 5200 sigortam 900 gün bağkurum var temmuz emekli maaş hesaplamada 3600 tl cıkıyor şartları doldurdum şimdi olsam emekli 3600 üzerine devletin verdiği %40 enflasyon farkı konulabilir İ Bi yazıda ocak ve haziran enflasyon farkları üstüne konulup öyle hesaplanıyor diyor calışma imkanımda var şu anda 7500 maaşım var emekli maaşı yüksek olsun diye Bi 5 sene daha düşünüyorum belki bu arada emeklilik kat sayısında yükselebilir cok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

    • Süleyman Bey, şu an yapılan zammın emekli maaşı hesaplama araçlarına yansıyıp yansımadığını henüz bilmiyoruz fakat yakın sürede güncelleme olmadıysa, araçları güncelleme yaparlar. Şöyle düşünün emekli olup SGDP ile çalışmak daha mantıklı seçenek. Hem emekli maaşı alacaksınız hem de normal maaşınızı tabi işyeriniz bu durumu kabul ederse.

Bir cevap yazın