İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. SGK

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Sigortalı Hizmet 4A dökümünü Sosyal sigortalar kurumundan döküm alındığı gibi  e-devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi nasıl yapılır yazımızın devamında.


0

SGK Hizmet Dökümü, Sosyal sigortalarda (SGK) norm ve standart birliği sağlamak amacıyla 20.05.2006 tarihli 26173 sayılı resmi gazete’de yürürlüğe girerek 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile TC. Emekli Sandığı (4-C), Bağkur (4-B) “Esnaf , İşveren , şirket ortağı” ve SSK (4-A) “Özel sektör çalışanları” tek çatı altında SGK olarak birleştirilmiştir.

4A Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK 4A Hizmet Dökümü sorgulaması dört farklı method ile sorgulanmaktadır.

 • E-Devlet Kapısı
 • SGK Hizmet Binaları
 • Noterlikler
 • Kaymakamlık Büroları

En kolay şekilde SGK hizmet dökümü almak için Ptt’den şifre alarak E-Devlet kapısına giriş yaparak, TC Kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgilerinizle E-Devlet sisteminden Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulaması

Sigortalı Hizmet dökümünü Sosyal sigortalar kurumundan döküm alındığı gibi e-devlet sistemi üzerinden primlerinizi sorgulayabilirsiniz. E-Devlet sisteminden primleriniz yatıyor mu, kaç Tl üzerinden yatıyor, Kaç gün üzerinden yatıyor öğrenmeniz mümkün. “www.turkiye.gov.tr” adresinde bulunan Sigortalı Hizmet dökümü linkinin altın da 4A SSK 4B Bağkur 4C Memur hizmet dökümü ve bu uygulamaların altında size ait olan GSS Tescil Kaydı, Tedavi bilgileri sorgulama Emekli Aylık Bilgisi gibi bilgilere ulaşmanızda mümkündür.

SSK kalan gün sayısı , prim borcu, çalıştığım gün, kalan gün, dökümü ve hizmet ile ilgili problemleriniz ve sorgulamalarınız için aşağıda yer alan sigorta türüne göre bağlantıya tıklamanız gereklidir.

1. adım e-devlet sistemine giriş yapmalısınız.

e-devlet giriş

2. adım e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına 4A Hizmet Dökümü yazmalısınız.

arama

3. adımda 4A Hizmet Dökümü (Son 6 ay) Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısını tıklamalısınız.

hizmet dökümü

4A Hizmet Dökümü Hangi Bilgiler Bulunur?

4A Hizmet dökümü belgesi içeriğinde şu bilgiler sıralanır;

 • Sigorta Başlangıç Tarihi
 • Sigortalı Prim Gün Sayısı
 • Prim kapsamındaki ödemeler
 • Sigortalı Kimlik Bilgileri
 • İlk İşe Giriş Tarihi
 • İşe Giriş Tarihi
 • Çalışılan Firmalar
 • Aylık Ödenen Prim Tutarları
 • Toplam Sigorta Günleri ve detayları

gibi bilgiler 4A hizmet dökümünde yer almaktadır.

4A Hizmet Dökümü E-Posta ile Nasıl Alınır?

4A Hizmet dökümü belgesinin e-posta ile almak için öncelikle kişilerin e-postalarının e-devlet sisteminde kayıtlı olması gereklidir. Bunun için öncelikle kişisel sayfa bölümüne giriş yaparak profil kısmında “Bilgilerimi Güncelle” alanı tıklanmalıdır. E-postanızı tanımladıktan sonra hizmet dökümünüzü mail olarak alabilirsiniz.

4B Hizmet Bilgisi Sorgulama

Bağkur Diğer adıyla 4B Kendi işi olan ; Esnaf ,şirket ortağı, Yönetim kurulu üyesi gibi bir işyerinin sahibi olan veya yönetim kuruluna veya Şirket müdürlüğüne seçilen kişilerin ödemek zorunda oldukları bir Emeklilik ve Sağlık’tan yararlanma primidir.

E-Devlet 4B Hizmet Bilgisi Sorgulaması

Prim ve gün sayısını öğrenmek için E-Devlet kapısı üzerinden Tc kimlik bilgilerinizi girerek primlerinizi öğrenmeniz mümkündür. Alt kısımda yer alan bağlantıyı tıklayarak e-devlet bağkur sorgulaması yapabilirsiniz.

4B Hizmet Bilgisi ile Neler Sorgulanır

Bağkur Prim ve günlerinizi, ayrıca; Bağkur Borç Sorgulama yani ne kadar borcunuz var, yapılandırma taksitleriniz ne kadar, bağkur sağlıktan yararlanabilir miyim ve bağkur emekli aylık bilginizi sorgulamanız mümkündür

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap