1. Anasayfa
 2. Emeklilik

Tahsis Numarasına Göre Emekli Maaşı Sorgulama

Tahsis numarası nedir, tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama, tahsis numarasına göre emekli maaşı? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


6
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama, kişilerin emekli maaşı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlar. Bu yazımızda, tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama işleminin nasıl yapılabileceği ve hangi günlerde emekli maaşlarının yatırıldığını açıklayacağız.

Tahsis numarası nedir?

Tahsis numarası, kişinin SGK sistemine kayıtlı olduğu tarihten itibaren kendisine verilen bir numaradır. Tahsis numarası, kişinin SGK sistemindeki tüm kayıtlarını ve prim ödemelerini takip etmek için kullanılır. Bu numara, kişinin Sosyal Güvenlik Kurumunda kayıtlı olduğu süre boyunca değişmez.

Tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama
Tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama

Tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama

Tahsis numarasına göre emekli maaşı ödeme günleri, genellikle emeklilik başvurusu sırasında belirlenmektedir. Emekli maaşları her ayın belirli bir gününde ödenmektedir. Bu nedenle, emekli maaşı ödeme günlerini takip etmek ve ödeme günleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Tahsis numarasına göre emekli maaşı

Tahsis numarasına göre emekli maaşı ödeme günü, SGK tarafından belirlenen takvime göre her ayın belirli bir gününde gerçekleştirilmektedir. emekli maaşınızın ödeme günü, tahsis numaranızın son hanesine göre belirlenmektedir.

Şimdi hep beraber tahsis numarasına göre ödeme günlerini inceleyelim.

Tahsis Numarası (4A)Ödeme Günü
Son rakamı 9 olanlarAyın 17’sinde
Son rakamı 8 olanlarAyın 22’sinde
Son rakamı 7 olanlarAyın 18’inde
Son rakamı 6 olanlarAyın 23’ünde
Son rakamı 5 olanlarAyın 19’unda
Son rakamı 4 olanlarAyın 24’ünde
Son rakamı 3 olanlarAyın 20’sinde
Son rakamı 2 olanlarAyın 25’inde
Son rakamı 1 olanlarAyın 21’sinde
Son rakamı 0 olanlarAyın 26’sında
tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama (4A)
Tahsis Numarası (4B)Ödeme Günü
Son rakamı 9,7 ve 5 olanlarAyın 25’inde
Son rakamı 3 ve 1 olanlarAyın 26’sında
tahsis numarasına göre emekli maaşı sorgulama (4B)
thumbnail
Önerilen Yazı
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2024

Tahsis numarasına göre emekli maaşı ödeme günleri konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili

Yorumlar (6)

 1. 5 Mart 2024

  Merhaba Erdem bey ben 3 yıldır bir firmada satis temsilcisi olarak çalışmaktayım paydos ve dinlenme saati olmaksızın devamlı ayakta çalışıyoruz bel boyun fıtığı ve Kartal tünel sendromu çıktı işten dolayı bu durumda sağlık kurulu ayakta calisamaz raporu verir mi

 2. 22 Haziran 2023

  Merhaba Erdem Bey. 04.05.2023 tarihinde engelli emeklilik için verdiğim dilekçeme ait tahsis numaram dün itibariyle belli olmuş. Ancak hala emekli aylık bilgisi görünmüyor. Hem emekli aylık bilgisine hemde günlük ödeme sorgulama bölümüne baktığım halde hiçbir bir bilgi yok. Tahsis numarasının belirlenmesine istinaden emekli maaş bilgilerimin ne zaman belli olup yatırılacağına dair bir öngörünüz var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 3. 20 Haziran 2023

  Tahsis numarımı bilmiyorum ,nasıl öğrenebilirim

Bir yanıt yazın