Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

TCDD Ücretsiz Ulaşım Haklarının Kaldırılmasına Tepki
Haberler

TCDD Ücretsiz Ulaşım Haklarının Kaldırılmasına Tepki


28 Mart 2020 COVİD-19 salgını nedeniyle tüm vatandaşlar için TCDD seferleri durdurulmuştu. 4736 sayılı kanunun ilgili maddelerinde yer alan "engelli yolcu ve engelli refakatçi" yolcularına indirimli-ücretsiz seyahat hakkı tanınmıştır.

Ülkemiz genelinde pandemi nedeniyle bazı uygulamalar devreye alınmıştır. 28 Mayıs 2020 itibari ile TCDD Taşımacılık A.Ş. pandemi nedeniyle engelli yolcu ve engelli refakatçi yolcularının haklarını askıya aldı. 4736 sayılı kanunda herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde bu hakkın askıya alınması STK'lar tarafından büyük tepkiye neden oldu.

Ayşe SARI tarafından başlatılan "Change ORG İmza Toplama" websitesinde bir kampanya başlatıldı. 197 STK "dernek, federasyon, platform, il engelli meclisleri" desteğiyle başlatılan kampanyada TCDD Taşımacılık A.Ş. tepkilerini dile getirdi.

Bu hakkın askıya alınmasından dolayı; sivil toplum kuruluşlarından ve engelli derneklerinden tepkiler büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yapın

Puan Verin :