Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İhtiyaç sahibi kişiler ekonomik sıkıntılardan dolayı ayni ve nakdi desteğe ihtiyaç duymaktadır. Maddi imkansızlıklardan dolayı hergün zorluklar ile karşılaşmalarından dolayı, ihtiyaç duydukları yardımı sağlamak oldukça önemlidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kapsamında engelli, dar gelirli, muhtaç ve zor durumda olan kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılaması için yardım desteği sunar. Unutulmaması gereken ise; ülkemizde yardıma muhtaç durumda olan bir çok insan vardır. Bu durumun bir çok sebebi vardır ve aldıkları sosyal yardım desteği çok önemli olabilir.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için ALO 153 Açık Kapı hattı ve Tekirdağ Beyaz Masa İletişim hattı olan 0850 459 59 59 numaradan iletişim kurabilirsiniz. Çağrı merkezi ile iletişim kurulduğunda yardım başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz durumunda çağrı merkezi yetkilisi size gereken bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tekirdağ B. B. yardım başvuru formu doldurmak için öncelikle Beyaz Masa Çağrı Yetkilisine bağlanmanız gereklidir. Tarafınıza sorulacak sorular ve verdiğiniz bilgiler sisteme işlenerek değerlendirilme aşamasına geçilecektir. Başvuru yoğunluğuna göre başvurunuzun olumlu yada olumsuzluk durumunda tarafınıza bilgi verilecektir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir

Ülkemizde ihtiyaç sahibi birçok insan var ve bir çoğu temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Muhtaç insanlar, gıda, su, barınma ve tıbbi bakım gibi yaşamın gereksinimlerinden yoksun olmaları hayat şartlarını oldukça zorlamaktadır. İhtiyaç sahibi kişiler aynı zamanda engelli ve gerekli kaynaklara, haklara erişimlerini engelleyen diğer her türlü engeli yaşayanları da ifade eder. Tekirdağ BüyükŞehir Belediyesi, sosyal hizmetler kapsamında ihtiyaç sahibi kişilere destek olmaktadır. Belediyenin yaptığı yardımlardan bazıları;

  • Ayni Yardımlar
  • Nakdi Yardımlar
  • Gıda yardımı
  • Barınma Yardımı
  • Yakacak Yardımı
  • Kırtasiye Yardımı
  • Esnaf Yardımı
  • Fatura Yardımı

gibi yardımlar engelli kişilere, yaşlı kişilere ve dar gelirli kişilere yönelik yapılmaktadır. Sosyal yardım desteğinden yararlanmak için Tekirdağ web sayfası üzerinde yer alan "https://www.tekirdag.bel.tr/birim/203" Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğünden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Dar gelirli insanlar, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırlar ve bu durum sık ele alınması gereken bir konudur. Muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını karşılamanın bir yolunu bulabilirseniz veya sorunun temel nedenini belirleyebilirseniz bu kişilerin yaşam standartlarını yükseltebilirsiniz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi belli dönemler aralığında ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılmaktadır. Gıda yardım kolisi içeriğinde kişinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak gıda malzemeleri yer alır. Yardım kolisi başvurusu yapmak için 0850 459 59 59 numaralı hat üzerinden iletişim kurmalısınız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Esnaf Yardımı

Ülkemizde yaşanan pandemi salgını yüzünden bir çok esnafımız zor durumlar yaşamaktadır. Tekirdağ B.B. sosyal belediye anlayışı ile esnafımızın yanında durmaya devam etmektedir. Belediye tarafından belirli dönemlerde esnafa yardım projesi başvuruları açılmaktadır. 0850 459 59 59 iletişim numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi her yıl 2 kez olmak üzere Ramazan ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi kişilere belediye tarafından verilmektedir. Dar gelirli ve muhtaç kişilere sunulan yardım kolisi gerekli inceleme sonrası düzenli olarak kişilere yapılır. 

Yorum Yapın

Puan Verin :