Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

THY Engelli İndirimi ve Şartları Nelerdir

THY “Türk Hava Yolları” iç hat seferlerinde engelli yolcular için indirim imkanı sağlamaktadır. THY engelli indiriminden yararlanmak ve bilet almak için satış ofisleri veya seyahat acentelerine başvuru yapılması gereklidir.
2021 THY Engelli İndirimi Ne Kadar ?

Engelli oranı %40 ve üstü olan yolculara, tüm iç hat biletlerde %20 indirim, tüm dış hat biletlerinde %25 indirim uygulanmaktadır. Promosyon biletlerinde bu indirimler geçersizdir. Ayrıca bir seferliğine “Miles&Smiles” üyesi olunması durumunda, engelli yolculardan artık engelli belgesi göstermeleri gerekmeyecektir.

THY Engelli İndirimli Bilet Nasıl Alınır ?

THY engelli indirimli bilet almak için THY satış ofislerine veya seyahat acentelerine engelli belgesiyle beraber gitmek yeterlidir.

Çağrı merkezinden bilet almak için;

THY internet sitesinde bulunan geri bildirim formu doldurulması ve engelli belgesinin yüklenmesi gereklidir. Öncelikle Geri bildirim formunda yer alan bildirim kategorisi “Miles&Smiles” Neden kısmına “Talep” ve konu kısmına “İndirim” yazarak engelli belgenizi “Dosyanız” kısmından yüklemeniz gereklidir.

THY Engelli İndirimli Bilet Alım Şartları Nelerdir ?

Uçuş engelli indirimi hakkından yararlanmak için bazı şartlar yer almaktadır.

 • Engelli yolcuların “Miles&Smiles” üyesi olması gereklidir.
 • Engelli Kimlik kartları veya Engelli Sağlık Raporu ibraz edilmelidir.
 • Engelli yolcuların satış ofislerinde yada THY internet sitesinde bulunan geri bildirim formu üzerinden bilgilerinin onaylatılması gereklidir.
 • Uçuş engelli indiriminden faydalanmak için engelli yolcu tipi seçilmelidir.
engelli uçuş indirimi
thy engelli bilet indirimi

THY Engelli İndirimli Bilet Koşulları Nelerdir ?

Engelli thy indirimi yararlanmak için bazı kural ve koşullar mevcuttur.

 • Miles&Smiles üyesi olan engelli yolcu, geri bildirim formunu iletmesi sonrasında minumun 7 gün içerisinde aktif konuma gelir.
 • İndirimli biletlerin düzenlenmesi için, Miles&Smiles üyeliği aktif olmalıdır.
 • Engelli uçuş indirimi farklı indirimler ile birleşmez.
 • Aktarmalı seferlerde engelli yolcu indirimi geçerlidir.
 • İade ve değişiklik işlemleri, engelli yolcu indirimli biletlerde yapılmaktadır. 

Özel gereksinime ihtiyaç duyan (sedye, tekerlekli sandalye) engelli yolcular en az 48 saat öncesinde rezervasyon yapması şartıyla, THY’nin görevli uzman personeli tarafından terminal transfer hizmeti ücretsiz sunulmaktadır.

THY Engelli Refakatçi İndirimi

Engelli kişiye refakat eden kişinin de indirimli uçuş hakkı mevcuttur. Fakat engelli uçuş indiriminden faydalanmak için refakatçi kişinin engelli kişi ile beraber seyahat etmesi koşulu bulunmaktadır. Engelli refakatçi indirimi hakkından yararlanmak için “refakatçi kartı” belgesini satış ofislerinde gösterilmesi gereklidir.

Hava Yollarında Engelli İndirimi

Engelli uçuş indirimi hava yolları firmalarına göre değişiklik göstermektedir.

SunExpress Engelli İndirimi

SunExpress hava yolları engellilere özel uçak bileti indirimi bulunmamaktadır. Engelli yolcuların rahat şekilde yolculuk yapmaları için yetkililer özel olarak ilgilenmektedir.

AnadoluJet Engelli İndirimi

AnadoluJet hava yolları engelli kişilere, tüm iç seferlerde %20 indirim uygulamaktadır. %40 ve üzeri engelli olduğunu göstermeleri durumunda bu indirimden faydalanmaktadır.

Pegasus Engelli İndirimi

Pegasus hava yolları engelli yolcularına özel engelli uçak bileti indirimi yapmamaktadır. Engelli kişilerin konforlu şekilde yolculuk yapmaları için yetkili kişiler özel olarak ilgilenmektedir.

Yorumları Oku

 • 25 Haziran 2021

  Aydın karadaban

  Ben bugün izmirden İstanbul için bilet almak istediğimde promosyon değil economi bilet 260kusur dediler engelli indirimden faydalanmak istedim 300 TL altındaki ücretler için indirim uygulanmıyor. şimdi soruyorum zaten başka hava yolları daha ucuz bilet sararken. ayrıca THY bildirim inden promosyon hariç diyor. engelli indirimi,nden faydalanmak için bir fiyat belirlesinler. çok üzüldüm ve bu sıcakta İzmir ofise engelli kaydı oluşturmak için boşa zaman harcamışım.
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :