İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler

TOKİ Sosyal Konut Projesi 2022

TOKİ sosyal konut projesi ne zaman başlayacak, sosyal konut projesinin amacı nedir, TOKİ Sosyal konut proje başvurusu nasıl yapılır, TOKİ Sosyal konut projesi hangi illerde yapılacak, TOKİ Sosyal konut projesi özellikleri tüm detayları ile yazımızın devamında.


2

TOKİ sosyal konut projesi henüz gerekli detaylar açıklanmasa da oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Ağustos günü gerçekleşen kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız.” dedi.

TOKİ Sosyal konut projesinin amacı nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından yapılan açıklamaya göre projenin amacı; “Pandemi döneminde daralan konut arzını artırmak, İnşaat sektörünü canlandırmak ve vatandaşımızın erişilebilir şartlar doğrultusunda ev sahibi olmasını sağlamaktır.” dedi.

TOKİ Sosyal konut proje başvurusu ne zaman?

Sosyal konut projesi başvuru tarihi şu an için açıklanmamıştır. Projenin detayları açıklandıkça konumuz güncellenecektir.

Sosyal konut projesi ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından yapılan açıklamaya göre; “Projeye ait tüm detayların önümüzdeki ay (Eylül) bir toplantı ile tüm milletimize açıklanacağını” belirtti.

TOKİ Sosyal Konut Projesi
TOKİ Sosyal Konut Projesi

TOKİ Sosyal konut proje başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları hakkında bir açıklama yapılmasa da, başvuruların e-devlet kapısı üzerinden alınması bekleniyor. Detaylar belli oldukça konumuz güncellenecektir.

TOKİ Sosyal konut projesi kotasından kimler faydalanır?

1 Ağustos 2022 Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından yapılan açıklamaya göre; İlk kez evlilik yapacak gençlerimizin kota hakkı olacaktır.

Sosyal konut projesi kapsamında kontenjan sunulacak diğer kişiler şu şekildedir;

 • Şehit yakınları,
 • Gaziler,
 • Emekliler

sunulan proje kapsamında kota hakları olacaktır.

Önerilen Yazı
TOKİ Engelli Başvuru Koşulları 2022

TOKİ Sosyal konut projesi hangi illerde yapılacak?

Yapılan açıklamaya göre konut projesi 81 ilimizin tamamında yapılacak. Banka faiz oranları ve yüksek kiralar sebebiyle ev alamayan vatandaşlarımıza ev alma imkanı sunulacak.

TOKİ Sosyal konut projesi özellikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından yapılan açıklamaya göre konut projesi özellikleri şu şekildedir;

 • Sıfır atık uyumlu,
 • Enerji verimli,
 • İklim dostu malzemeler

kullanılarak yapılacak konutların tamamında yenilenebilir enerji sistemleri kullanılacaktır. Taksitleri kira öder gibi ödenecek konutlar yerel ve yatay mimariye göre inşa edilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 2 hafta önce

  Engellilerde bu kapsamdan yararlanabilecek mı acaba evet Erdoğan yayında demedi ama ilerleyen zamanda eklerler mi

Bir cevap yazın