1. Anasayfa
 2. Emeklilik

Uzun Vade Başlangıç Tarihi Nedir?

İşe giriş tarihi ne demek, uzun vade başlangıç tarihi nedir, emeklilikte hangi tarih esas alınır, uzun vade başlangıç tarihi bulunmamaktadır hatası? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


4
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Bu yazımızda, oldukça karıştırılan uzun vade başlangıç tarihi ve işe giriş tarihi sigorta başlangıç tarihi girişi arasındaki farkı sizler için açıklamaya çalışacağız.

İşe giriş tarihi ne demek?

İşe giriş tarihi, bir çalışanın SGK tarafından kaydının yapıldığı ve ilk işe giriş bildirgesinde yer alan tarihi ifade eder. Genel olarak işe giriş tarihi çıraklık ve staj başlangıç süresi olarak da kabul edilebilir. Buradaki amaç kişinin meslek sürecinde iş kazası, hastalık primi ve meslek hastalığı sigortasını ödemektir.

Uzun vade başlangıç tarihi
Uzun vade başlangıç tarihi

Uzun vade başlangıç tarihi nedir?

Uzun vade başlama tarihi bir çalışanın, Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydının yapıldığı ve sigorta primlerinin ödeme sürecinin başladığı tarihtir. (SGK) tarafından sunulan sosyal güvence hizmetlerinden faydalanmaya başlama tarihini ifade eder.

Sigorta başlangıç tarihi, çalışanın sosyal güvenlik kapsamına alındığı ve sağlık sigortası, işsizlik sigortası gibi sosyal güvencelerden yararlanmaya başladığı anlamına gelir.

hizmet başlangıç tarihi
hizmet başlangıç tarihi

Emeklilikte hangi tarih esas alınır?

Emeklilik sürecinde, hangi tarihin esas alındığı konusu oldukça merak edilmektedir. Hizmet başlangıç (Uzun vade) başlangıç tarihi, emeklilik hesaplamalarında önemli bir etkendir ve emekli olmak için gerekli olan hizmet süresinin başladığı tarihi ifade eder. Sigorta hizmet primlerinin ödenmesi sebebiyle emeklilikte başlangıç tarihi, uzun vade başlama tarihi dikkate alınır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Emekli Günlük Ödeme Nedir?

Uzun vade başlangıç tarihi bulunmamaktadır

Hizmet başlangıç (Uzun vade) başlangıç tarihi bulunmamaktadır hatası, bazen E-devlet zaman zaman teknik sorunlar yaşanabilir ve hizmete başlangıç tarihi gibi önemli bilgiler eksik veya hata nedeniyle hizmet dökümü gelmeyebilir. E-devlet sisteminde yaşanan hatalar nedeniyle uzun vade başlangıç tarihi bulunmaması durumu, sistemsel bir sorun olarak kabul edilebilir.

Uzun vade hizmete başlangıç tarihi konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili

Yorumlar (4)

 1. 4 ay önce

  Staj çıkarsa hangisi kabul edilir iyi çalışmalar

 2. 7 ay önce

  Merhaba,4a tescil başlangıc tarihim 1997,hizmete başlama tarihi 2007 gozukuyor.Hangi tarih baź alıncak erken emeklilikte?

Bir cevap yazın