Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Yeşil Kartlılara Verilen Yardımlar Nelerdir
Sosyal Yardımlar
Devamı

Yeşil Kartlılara Verilen Yardımlar Nelerdir

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi yoksul ailelerin merak ettiği konuların başında yeşil kartlılara verilen yardımlar nelerdir, kimler bu yardımdan faydalanır sorusu gelmektedir. Devletimiz tarafından sağlanan, yeşil kart sahibi kişilere bir çok yardım türü bulunmaktadır. Yeşil karta sahip olan kişilerin faydalanacağı yardımlar alt kısımda yer almaktadır.

Yeşil Kartlılara Verilen Yardımlar 2021

3816 sayılı Kanun kapsamı, gereğince düzenlenen yeşil kart uygulaması ödeme gücü olmayan kişilere sunulan devlet yardımlarıdır. 2021 yeşil kart yardımları şu şekildedir;

 • Kömür yardımı
 • Nakdi yardım
 • Asker ailesi yardımı
 • Doğum ve süt parası
 • Yaşlılık yardımı
 • Engelli yardımı
 • SSPE hastalarına yardım
 • Elektrik yardımı
 • Gebelik yardımı
 • Aşı parası yardımı
 • Silikozis yardımı
 • Dul olma yardımı
 • Tüberküloz hastaları için yardım
 • SED yardımı
 • Öksüz ve yetim yardımı
 • Kronik hastalar için yardım

bu yardım türleri, devlet tarafından desteklenen, yeşil kart sahibi kişilere sunulan yardım çeşitleridir.

Kömür Yardımı 2021

Kömür yardımı, yeşil kartlı kişilere sunulan yardımlardan bir tanesidir. Kömür yardımından faydalanmak isteyen yeşil kartlılar, SYDV Vakıflarına başvurmaları gerekmektedir. Daha fazla bilgi almak için alt kısımda yer alan konumuza göz atabilirsiniz.

Elektrik Yardımı 2021

Elektrik yardımı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan destek kapsamında yer almaktadır. Bu yardım türü sadece yeşil kartlılara değil, hanesinde yardım alan kişiler içinde geçerlidir. Elektrik yardım desteği hakkında detaylı bilgi almak ve şartlarını öğrenmek için alt kısımdaki bağlantı linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aşı Parası Yardımı 2021

Aşı parası yardımı, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları tarafından sunulan yardım türüdür. 0-6 yaş arası çocuğu olan tüm muhtaç aileler bu kapsamdan yararlanabilir. Aşı yardım parası 0-6 yaş aralığındaki çocuklara aylık 45 TL (Maksimun 72 ay) ödenmektedir. Ayrıca devlet hastanesinde doğum yapan kadınlara 100 tl aşı para yardımı bir kere mahsus verilmektedir.

Süt Parası Yardımı 2021

Ssüt parası yardımı, doğum yapan kadınlara sunulan yardım türüdür. Doğum gerçekleştiren annelerimize devletimiz süt parası yardımı yapmaktadır. Süt parası 2021 yılı itibariyle 232 TL olarak belirlenmiş ve her yıl enflasyon oranında yükselmektedir. Süt parası sadece bir kereye mahsus verilmektedir.

Asker Ailesi Yardımı 2021

Asker ailesi yardımı, muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilere 2022 sayısı kanun kapsmında sunulan Sosyal ve Dayanışma Yardımlaşma Vakıfları Mütevelli Heyeti değerlendirilen bir yardım türüdür. Muhtaç Asker Aile yardımından faydalanmak ve şartlarını öğrenmek için alt kısımda yer alan bağlantıyı tıklayarak konumuza ulaşabilirsiniz.

Doğum Yardımı 2021

Doğum yardımı almak isteyen annelerimizin bağlı oldukları il içerisinde yer alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gereklidir.

Çocuk Sayısı Yardım Miktarı
İlk Çocuk 300 Tl
İkinci Çocuk 400 Tl
Üçüncü Çocuk 600 Tl

doğum parası yardımı almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için alt kısımdaki konumuzdan devam edebilirsiniz.

Dul Aylığı 2021

Dul aylığı, eşinin vefatı ile dul kalan kadınlara kanun kapsamında sağlanan aylık yardım türüdür. Burada dikkat edilmesi gereken önemli hususların başında eşi vefat eden kadının yasal evlilik bağı olması gereklidir. Eşinin vefat etmesi durumunda boşanmış ve resmi nikahı olmayan dul kadınlara bu yardım bağlanmaz. Dul aylığı nasıl alınır, şartları nelerdir bu kapsamdan nasıl yararlanılır hepsi alt kısımda yer alan bağlantı linkinde yer almaktadır.

Engelli Yardımı 2021

Engelli yardımı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan yardım türüdür. Engelli yardımından faydalanmak için bazı kriterler yer almaktadır. Sosyal güvencesi bulunmayan, net asgari ücretin 1/3'den az olan ve hane içerisinde kişi başı düşen gelirin altında olan kişilere sunulmaktadır.

2021 Engelli aylıkları için kişi başına düşen aylık gelir sınırı: 852,53 TL
Dönem Oran Maaş
2020/1.Dönem %40-69 537,07 TL
2020/1.Dönem %70+ 805,61 TL
2020/2.Dönem %40-69 567,96 TL
2020/2.Dönem %70+ 851,95 TL
2021/1.Dönem %40-69 609,61 TL
2021/1.Dönem %70+ 914,42 TL
2021/2.Dönem %40-69 661,13 TL
2021/2.Dönem %70+ 991,69 TL

SED Yardımı 2021

SED Yardımı, Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından sunulan yardım türüdür. Yoksulluk ve muhtaçlık sınırları içerisinde yer alan ve ailelerin çocuklarını korumak adına yapılan destekdir.

Sosyal Ekonomik Yardım Yardım Bedeli
Okul Öncesi Eğitim 787,48 TL
İlköğretim Öğrencisi 1.181,23 TL
Ortaögretim Öğrencisi 1.259,97 TL
Yüksek Öğretim Öğrencisi 1.417,47 TL

Bu destekden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve konumuza göz atmak için lütfen alt kısımdaki bağlantıyı tıklayınız.

Öksüz ve Yetim Yardımı 2021

Yetim yardımı, eski ismi ile yetim aylığı başvurusu yapmak için il sınırları içerisindeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine başvurulması gereklidir. Bu yardımdan yararlanmak ve faydalanmak için belli şartlar vardır, bu şartlar hakkında kapsamlı bilgi almak için lütfen TIKLAYINIZ

Yorum Yapın

Puan Verin :