Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Sakatlık Vergi İndirimi Hesaplama

Sakatlık vergi indirimi: Engelli bireylerin çalışma gücünde oluşan kayıp oranının minumun %40 ve üzerinde olan kişilerin aldıkları maaaş kazançlarının, girdikleri derecelere belirlenen vergi indirim, sakatlık indirim uygulamasıdır.
Sakatlık Vergi İndirimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Gelir vergisi Kanunun 31. Maddesine istinaden; %40 ve üzerin engelli kişilerin gelir vergisi indiriminden, engel raporu oranına göre indirim almaktadır. Engelli kişiler engel durumundan dolayı aldıkları maaş kazançlarından ilave ödeme yansımaktadır.

2021 Engelli Vergi İndirimi Tutarları

Dönem Engellilik Derecesi
2021 1. Derece (%80 ve üzeri engelliler) 1500-TL
2021 2. derece (%60 ile %79) 860-TL
2021 3. derece (40 ile %59) 380-TL

Engelli vergi indirimi diğer bir tabirle sakatlık indirimi engelli bireylerin kafasında soru işareti bırakmaktadır.

2021 Engelli Vergi İndirimi Maaşa Ne Kadar Yansır ?

2021 engelli vergi indirimi maaşa etkisi, tüm engelli bireyler tarafından sorgulanmaktadır. Aşağıdaki tabloda yer alan bilgiler engel derecesine göre vergi indiriminin maaşa etkisini göstermektedir.

Hesaplama formülü Asgari ücret / Bekar AGI kişi olarak hesaplanmıştır.

2021 yılı için Engellik İndirim Tutarı

Aylık Maaş ve Ücrete Faydası
1. Derece Engelliler için 1.500 TL 188,20 TL
2. Derece Engelliler için 860 TL 129 TL
3. Derece Engelliler için 380 TL 57 TL

Sakatlık vergi indirimi nasıl hesaplanır arama motorlarında aramalar yapıldığında birçok sonuç aynı görünmektedir.
Sizler için hazırladığımız sakatlık vergi indirim robotunu kullanarak, maaşınıza yönelik ne kadar vergi indirimi yansıması olduğunu göreceksiniz.
Engelli.com hazırladığımız bu robot pratik hesaplama yöntemidir. Uygun kriterleri seçmeniz durumunda sakatlık indirim – vergi indirim tutarınızı göreceksiniz.