1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Yardımlar

Ahbap Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

2017 yılında kurulan ve sürdürülebilir yardımlaşma projeleri ile dikkat çeken Ahbap Nedir, Ahbap derneği yardım başvuruları nasıl yapılır hepsi yazımızın devamında.


0

Ahbap derneği muhtaç, yoksul ve ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını gidermek için kurulan sivil toplum kuruluşudur. Çağdaş ve sürdürebilir projeler ile isminden söz ettiren Ahbap derneği destek ve yardım faaliyetleri için birçok etkinlik düzenlenmektedir. Ahbap Nedir, Ahbap derneği yardım başvuruları nasıl yapılır hepsi yazımızın devamında.

Ahbap Nedir?

Haluk Levent yönetiminde kurulan AHBAP derneğinin açılımı Anadolu Halk ve Barış Platformudur. Türkiye’nin her kesiminde sosyal sorumluluk projeleri etkinlikler düzenleyen dernek ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlar sunmaktadır.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap yardım başvurusu yapmanız için öncelikle ahbap derneği web sitesi üzerinden üye olmalısınız. Üyelik işlemleri sonunda başvuru yapacağınız yardım türü seçtikten sonra belge yönetimi kısmına gerekli belgeleri yüklemelisiniz. Kısım kısım incelemk gerekirsek;

 • ahbap.org web sitesine giriş yapınız
 • Profil bölümünden Belge Yönetimi menüsünü seçiniz.
 • Açılan sayfa üzerinden başvuru türünü seçiniz
 • Başvuru belgelerinizi yükleyiniz.

tüm bu adımlar sonunda ahbap yardım başvurunuz tamamlanır ve değerlendirme aşamasına geçer.

Ahbap Derneği Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Ahbap derneği başvuru belgeleri, başvurunuzun değerlendirilmesi için sizlerden talep edilmektedir. Belgelerin eksiksiz ve doğru olması son derece önemlidir. Eksik bilgi ve belgelerin olması durumunda başvurular değerlendirilmemektedir. Genel olarak başvuru belgelerini incelemek gerekirsek;

 • Kimlik Belgesi Fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü
 • Fakirlik Belgesi
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Yerleşim Yeri Belgesi
 • Tescilli Araç Belgesi
 • Taşınmaz Belgesi
 • Diğer Belgeler (Durumunuzu Anlatan Belgeler)

gerekli belgeler, “ahbap.org” web sitesi üzerinde yer alan belge yönetimi kısmına yüklenmelidir. Tescilli araç belgesi, taşınmaz belgesi e-devlet sistemi üzerinden alınmakta olup üzerine kayıtlı gayrimenkul ve araç olup olmadığını göstermektedir.

Ahbap Derneği Yardımları Nelerdir?

Ayni ve nakdi yardımlar sunarak toplumumuzda yardımlaşma farkındalığına dikkat çeken derneğin bir çok yardım paketi bulunmaktadır. Kısaca bu yardımları incelemek gerekirsek;

 • Sosyal Yardımlar
 • Sağlık Yardımları
 • Eğitim Yardımları
 • Afet Destek Yardımları
 • Sahne Emekçileri Sosyal Destek

şeklinde 5 ana grup altında yardımlar sunmaktadır. Uygun olduğunuzu düşündüğünüz kategoride, ahbap yardım başvurusu talebi yapabilirsiniz.

Ahbap Derneği Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Ahbap sosyal yardımlar 7 ana başlıkta olup. ihtiyacınızın olduğunuz bölümden başvuru yapabilirsiniz. Başvurular bağlı olduğunuz ildeki Ahbap derneği Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi tarafından değerlendirilmektedir. Gelin hep beraber sosyal yardımları inceleyelim.

 • Gıda desteği
 • Bebek ürünleri ve yardımı
 • Tadilat
 • Nakliye yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Giysi yardımı
 • Barınma / konaklama yardımı

Ahbap Derneği Gıda Yardımı

Pandemi süreci nedeniyle yoksul duruma düşmüş, işsiz kalmış ve ekonomik sıkıntı çeken kişiler, Ahbap derneği üzerinden gıda yardımı başvurusu yapabilirler. Gıda yardımı başvuruları değerlendirme aşamasından geçerek, kriterlere uygun kişilere erzak paketleri belirtilen adreslere kargo ile yollanmaktadır.

Ahbap Derneği Tadilat

Ahbap derneği tadilat başvurusu için sizlerden bazı soruları cevaplamanız ve istenen belgeleri yerine getirmeniz gereklidir. Başvuruları sadece tadilat talebinde bulunan kişinin yapması gereklidir. Başvurular Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi tarafından incelenir ve 30 gün içerisinde olumlu yada olumsuz tarafınıza sms ve mail yolu ile bildirilmektedir.

Ahbap Derneği Giysi Yardımı

Ahbap derneği giysi yardımı başvurusu giysi ihtiyacı olan kişilerin gerekli kriterleri yerine getirmesi sonucunda verilir. Başvuru esnasında ihtiyacınız olan giysi türünü belirtmeli ve istenen giysinin kendiniz ya da çocuğunuz için gerekli olduğunu belirterek başvuru yapabilirsiniz. Başvurular Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi tarafından incelenerek 30 gün içerisinde red veya onay bilgisi sms mail yolu ile tarafınıza bildirilmektedir.

Ahbap Derneği Bebek Ürünleri Yardımı

Ahbap derneği bebek ürünleri yardımı başvurusu ihtiyaç duyulan bebek bezi ürünleri için yapılmaktadır. Bebek bezi başvuruları, ahbap derneği web sitesi üzerinden yapılmakta olup, Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi değerlendirilerek olumlu yada olumsuz tarafınıza 30 gün içerisinde sms ve mail yolu ile bildirilir.

Ahbap Derneği Ev Eşyası Yardımı

Ahbap derneği ev eşyası yardımı başvurusu ihtiyaç duyulan ev eyşası türü için yapılır. Ev eyşa türü başvuruları için tarafınıza bir takım sorular sorulmaktadır. Gerekli değerlendirmeler Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi tarafından yapıldıktan sonra uygun görülmeniz durumunda tarafınıza 30 gün içerisinde sms ve mail yolu ile iletişim kurulmaktadır.

Ahbap Derneği Barınma Konaklama Yardımı

Ahbap derneği konaklama yardımı başvurusu barınma ve konaklama için yapılmaktadır. Barınma ve konaklama yardımından faydalanmak için tarafınıza bazı sorular aktarılmaktadır. Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi değerlendirme sonucu uygun görülmeniz durumunda tarafınıza 30 gün içerisinde sms ve mail bilgilendirilmesi yapılır.

Ahbap Derneği Nakliye Yardımı

Ahbap derneği nakliye yardımı başvurusu ihtiyaç duyulan nakliye desteği için yapılır. Nakliye ihtiyacınız olması durumunda tarafınıza bazı sorular sorulmaktadır. Gerekli kriterleri taşımanız durumunda tarafınıza olum olumsuz 30 gün içerisinde sms ve mail bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap