1. Anasayfa
 2. Diğer

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır 2023?

BİM iş başvurusu nasıl yapılır, BİM engelli iş başvurusu nasıl yapılır, BİM çalışma şartları nelerdir, BİM iş başvurusunda aranan özellikler nelerdir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

BİM marketler zincirinde çalışmak istiyorsanız BİM iş başvurusu nasıl yapılır? merak ediyorsanız tüm sorularınızın cevabı konumuzun devamında yer almaktadır. Ülkemizin tüm şehirlerinde faaliyetlerini sürdüren BİM marketler zincirinin ihtiyaç duyduğu personel sayısı yüzleri aşabilmekte.

bim iş başvurusu
bim iş başvurusu

BİM iş başvurusu nasıl yapılır?

Mağazacılık denince ilk akla gelen markalardan biri olan BİM markasının her yıl daha iyi hizmet sunabilmek, yeni açtığı şubelerde tam anlamıyla hizmetlerini sürdürebilmek adına personel alımları yaptığı biliniyor. BİM marketler zincirine online olarak iş başvurusu yapmak için alt kısımda yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu Formu

BİM engelli iş başvurusu nasıl yapılır?

BİM engelli iş başvurusu yapmak ve sizlerde bu mağazacılık sisteminin bir parçası olmak istiyorsanız; BİM internet sayfasında yer alan insan kaynakları birimi üzerinden engelli iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz değerlendirilirken, engel durumunuza göre uygun pozisyon olması durumunda tarafınıza dönüş yapılır.

BİM çalışma şartları nelerdir?

BİM mağazaları, ofis ve depolarında görev almak isteyen kişilerin başarıya odaklı, yoğun iş çalışmasına ayak uyduracak, lise mezunu ve üstü erkek ve bayanların 18 yaş üstünde olması gereklidir. Erkek adaylarının askerlik hizmetinin tamamlaması öncelikli tercih edilmektedir.

BİM iş başvurusunda aranan özellikler nelerdir?

BİM engelli iş başvurularından genel olarak aranan özellikler kısaca şu şekildedir;

 • En az lise mezunu
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf (erkek)
 • Aktif Çalışma Temposuna Uygun
 • Pozisyonunda ve sektöründe deneyimli

yukarıda belirtilen özelliklerde müsait iş pozisyonlarında alımlar gerçekleştirmektedir.

BİM iş başvurusu ilanları (Güncel)

Boşa çıkan BİM iş pozisyonları ve iş ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden takip etmeniz mümkündür. Genel başvuru, mağaza elemanı, genel başvuru, kasiyer gibi kategoriler altından açılan iş ilanlarını takip ederek zamanında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşçi alımları ilanlarını içinde bulunduğunuz yılı da dahil ederek arama motorunuz üzerinden sorgulatarak bulmanız mümkün.

BİM bünyesinde iyi bir kariyer yapmak istiyorsanız; zamanında başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Zaman zaman kadrolar açılmakta ve güncel şekilde takip etmek isterseniz alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BİM Açık Pozisyonlar Listesi

BİM iş ilanlarında dikkat edilmesi gerekenler

BİM engelli iş ilanları araştırması yaparak ilanlar hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. İlanları zamanında bulabilmeniz zamanında başvuru yapabilmek adına ön şarttır. İlan detaylarında yer alan nitelik ve personel kriterlerini iyice inceleyip hareket etmeniz gerçekten önemli.

thumbnail
Önerilen Yazı
A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM markasının ihtiyaçları bünyesinde yapmış olduğu açıklamalarla personellerinde görmek istediği nitelikleri belirttiklerini de ifade etmek mümkün. İş ilanları platformlarını düzenli olarak takip ediyor olmanız olası ilanlara anında ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Kendiniz için güvenilir bir iş ilanları sitesi bulunuz ve birkaç güne bir ziyaret ederek girilen ilanları inceleyiniz. 

BİM maaşları hangi bankaya yatıyor?

BİM engelli personel maaşları İŞKUR üzerinden giriş yapanlar için Halkbank hesaplarına, kadrolu olarak çalışan personeller ise Garanti bankası hesaplarına yatırılmaktadır.

BİM personel çalışma saatleri nasıl?

BİM çalışma süresi günlük 8 saat olarak sınırlıdır. Bu süre dışındaki çalışılan süreler mesai olarak personele ödeme yapılır. BİM şubelerinde çalışma süreleri mağazanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. 

BİM personel izin günleri ne zaman?

BİM mağazalarında çalışan personellerin izin günleri genellikle hafta içi olarak kullanılmaktadır. Hafta sonu izin olmamasının sebebi mağazaların hafta sonları yoğun olmasından kaynaklanır. Hafta içi izinler personeller arasında sıralı kullanılmakta ve genel olarak hafta içi ilk 4 gün olarak belirlenir.

BİM iş başvurusu konumuz hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 17
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 2
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olmam hayatı ilginç kılıyor ama geri alınamaz değil. Engelimi aşmaya çalışmıyorum, onunla çalışmayı tercih ediyorum. Erhan Pamuk, Engellilikle mücadele, erişilebilirliği teşvik etme gibi alanlar da mücadele veren bir kişidir ve birçok etkinlik panelde yer almıştır.

Yazarın Profili