1. Anasayfa
 2. Engelli

Engelli İletişim Tarifeleri 2022

Türk Telekom engelli telefon tarifeleri nelerdir, vodafone engelli telefon tarifeleri nelerdir, turkcell sosyal destek kampanyası, PTTCell Erişilebilir Yaşam tüm detayları ile beraber yazımızda.


4
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli iletişim tarifeleri, engelli vatandaşlarımızın her zaman hayata kesintisiz bağlanmalarını sağlayan, farklı operatör destekleri ile onlara yönelik sunulan hizmetlerdir. Oldukça avantajlı olan bu hizmetlerden, tüm engelli vatandaşlarımız diledikleri gibi yararlanabilir.

Farklı operatörler ve ekonomik tarifelerle her zaman hayata bağlı olarak sosyal yaşamdan kopmadan kesintisiz iletişim keyfini yaşarlar. Operatörler ve sundukları engelli iletişim tarifeleri aşağıdaki başlıklarda detaylı olarak verilmiştir.

Hangi Operatörler Engelli İletişim Tarifesi Sunar?

Engelli iletişim tarifeleri sağlayan operatörler, ülkemizde uzun yıllardır bu alanda aktif olarak çalışan operatörlerdir. Buna göre engelli iletişim sağlayan operatörler şunlardır;

 • Türk Telekom,
 • Vodafone,
 • Turkcell
 • PTTCell

Türk Telekom engelli iletişim tarifeleri nelerdir?

Engelli iletişim tarifeleri kapsamında; Türk Telekom engelli müşterileri için sunmuş olduğu erişebilir faturalı tarifelerle onların kesintisiz iletişim yaşamalarını sağlamaktadır. Diğer normal tarifelere kıyasla oldukça uygun olan bu tarifeler sayesinde tüm engelli vatandaşımız kendisine en uygun tarifeyi seçerek indirimlerden faydalanabilmektedir. Buna göre Türk Telekom’un engelli vatandaşlar için sunmuş olduğu tarifeler şunlardır;

Türk Telekom Erişilebilir Faturalı Tarifeler 2022

Engelli iletişim tarifeleri kapsamında Türk Telekom abonelerine alt kısımda yer alan tarifeleri sunar

 • Erişebilir Yaşam Faturalı Mobil Tekliflerinde %25 indirim,
 • Erişebilir Cep 2 GB tarifesi,
 • Erişebilir Cep 4 GB tarifesi,
 • Erişebilir Cep 6 GB tarifesi,
 • Erişebilir Cep 8 GB tarifesi,
 • El Ele Avantaj Tarifesi,

Türk Telekom Erişilebilir Faturasız Tarifeler 2022

Erişilebilir faturasız tarifeler kapsamında Türk Telekom abonelerine “Erişilebilir Yaşam Faturasız Mobil Tekliflerde %25 Ek Fayda” indirimi uygulamaktadır.

Türk Telekom Erişilebilir Hizmetleri Nelerdir 2022

Türk Telekom engelli kişiler için sağladığı çözümler ve servis hizmetleri şu şekildedir;

 • ESİM Uygulaması (Engelliler için)
 • EyeSense (Görme engelliler için uygulama)
 • Erişebilir Kariyer Servisi,
 • Müşteri Hizmetleri Aramalarında Öncelik Hakkı
 • Görüntülü Çağrı Merkezi
 • Yazılı Çağrı Merkezi
 • Sesli Konum Bilgisi
 • Sesli Abonelik Sözleşmesi
 • Görme Engelli Kişiler için Bilgilendirme Servisleri

Daha fazla bilgi almak için Türk Telekom Erişilebilir Yaşam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom erişebilir tarife şartları nelerdir?

Türk Telekom engelli tarifelerinden yararlanma şartları kişilerin engel yüzdeleri ile yakından ilişkilidir. Genel olarak başvuru belgeleri ise kişilerin engel durumunu beyan edebildikleri belgelerden oluşmaktadır. Bunun için Türk Telekom müşterilerinin engelli kartları, hastanelerden almış oldukları engel oranlarını gösteren raporlar ya da kimliklerinde yazan engel oranları yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra operatör yetkilileri gerekli gördükleri durumlarda ek belge isteyebilmektedirler.

Vodafone engelli iletişim tarifeleri nelerdir?

Vodafone sosyal destek kampanyası, engelli müşterilerin hizmetine sunulmuş olan tarifelerdir. Buna göre vodafone engelli olan vatandaşlara sosyal destek paketlerini sunar. Vodafone sosyal destek paketlerinden en öne çıkan engelli destek tarifleri şunlardır;

Vodafone engelli tarifesi faturalı

Red Paket İsmiPaket İçeriğiTaahhüt2. Dönem Paket Fiyatı (Aylık)
Red 201000 dakika, 250 SMS, 20 GB1 yıllık105 TL
Red 251500 dakika, 250 SMS, 25 GB1 yıllık127 TL
Red 302000 dakika, 250 SMS, 30 GB1 yıllık145 TL
Red 353000 dakika, 250 SMS, 35 GB1 yıllık162 TL
vodafone engelli iletişim tarifeleri

Vodafone engelli tarifesi faturasız

Sosyal Destek Paket AdıPaket İçeriğiPaket Fiyatı (Aylık)
Kolay Destek 25002500 dakika, 500 SMS, 750 MB27 TL
Kolay Destek 71000 dakika, 500 SMS, 7 GB29 TL
Kolay Destek 101000 dakika, 500 SMS, 10 GB35 TL
Kolay Destek 151000 dakika, 500 SMS, 15 GB40 TL
Kolay Destek 191000 dakika, 500 SMS, 19 GB49 TL
vodafone engelli tarifesi faturasız

gibi tarifeler vodafone sosyal destek kampanyası tarafından engelli kullanıcılarına sunulan tarifelerdir. Siz de size en uygun hangi tarife ise uygun avantajlarla siz de o tarifeye ona sahip olabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için Vodafone Sosyal Destek Kampanyası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Sosyal Destek tarifesi koşulları nelerdir?

Vodafone sosyal destek tarifeleri şartları taahhütsüz kampanya esasları içinde yer alan şartlardır. Buna göre hem engelli olan hem de harp ve vazife şehitlerinin eşlerine, yetimlere ve gazilere özel olarak sunulmaktadır. Buna göre Vodafone sosyal destek paketleri koşulları şu şekildedir;

 • Sağlık Bakanlığı onaylı olan bir sağlık kurumundan alınmış olan kişinin engellilik oranını gösteren sağlık raporu,
 • Başbakanlık Engelliler İdaresi engelliler için kimlik kartları,

Gibi belgeler başvuru esnasında sağlanması gereken koşullardır. Ancak eğer kampanyaya katılmak isteyen kişinin nüfus cüzdanında engellilik oranları yazıyorsa bu durumu beyan etmek için herhangi bir ek belgeye ihtiyaç yoktur.

Turkcell Sosyal Destek Kampanyası 2022

Turkcell sosyal destek kampanyaları, markanın engelli vatandaşları için özel olarak hazırladığı tarifeleri içermektedir. Turkcell’in sunmuş olduğu bu kampanyadaki en önemli avantaj, engelli müşterilerine her paket için %25 oranında indirim imkanıdır.

Turkcell Sosyal Destek Kampanyasından Faydalanma Koşulları Nelerdir?

Turkcell sosyal destek kampanyalarından faydalanma şartı en temel olarak kampanyaya katılacak olan kişinin engellilik oranının yüzde %40 ve üzeri olması gerektiğidir. Bunun yanı sıra sosyal destek kampanyasından yararlanma koşulları ise şunlardır;

 • Kişilerin ilgili durumlarını gösterir raporları,
 • Kişilerin %40 ve üzeri engellilik durumuna sahip olmaları,

Bu tarifeye dahil olabilmek için sağlanması gereken şartlardır. Bu şartlar sağlandığında kişiler gerekli raporları en yakın Turkcell bayisine teslim ederek ya da evde hizmet kapsamında eve gelen Turkcell yetkilisine vererek kampanyaya dahil olurlar. Bu kapsamda verilecek olan hizmette Turkcell müşterilerine; tüm bireysel ön ödemeli tarife, abonelik paketi ve kampanyalarında katma değerli hizmetler olmak üzere dakika, sms ya da internet içeriklerinin yüzde 25 ‘i ek fayda olarak sunulmaktadır. Bu bakımdan oldukça avantajlı kampanyalardan birisi olarak söylenmesi mümkündür.

PTTCell Erişilebilir Yaşam Mobil Teklifler 2022

PTTCell engelli abonelerine erişilebilir yaşam kampanyası kapsamında faturalı ve faturasız olmak üzere %25 ek indirim avantajı sunmaktadır. PTTCell Erişilebilir Yaşam mobil indiriminden yararlanmak için engelli kimlik kartı, engelli sağlık raporu ve açık rıza belgesini teslim etmeniz yeterlidir. Daha fazla bilgi almak için PTTCell Erişilebilir Yaşam Mobil Teklifler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefon operatörlerinde engelli indirimi var mı?

Birçok operatör, engelli kişilerin sosyal yaşamını desteklemek için iletişim hatlarında faturalı ve faturasız olmak üzere %25 ek indirim uygulamaktadır. Bazı operatörler engelli yakınlarına ek GB internet paketi hizmeti sunmaktadır.

Engelli televizyon tarifeleri nelerdir?

Engelli tv tarifeleri digitürk, d-smart firmaları tarafından engelli kişilere sosyal destek kapsamında belirli oranlarda indirim sunarlar.

Digitürk Tv Engelli Tarifeleri

Digitürk Sizinle Kampanyası kapsamında engelli, gazi, şehit eşleri, vazife malulleri ve eşleri için tüm kampanyalarda geçerli %35 ek indirim sunmaktadır.

D-smart Tv Engelli Tarifeleri

D-smart engelli tarifesi şehit yakınları, gazi ve engelli kişilere yönelik tüm güncel paketlerinde %25 ek indirim uygulamaktadır.

TURKSAT Kablo Tv Engelli Tarifeleri

Turksat Kablo TV Engelli tarifeleri engelli müşteriler için İnteraktif hizmet ve kablo tv kapsamında tüm tarifelerde geçerli (BeINsport Paketi Hariç) %25 ek indirim uygulamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 28
  be_endim
  Beğendim
 • 15
  g_zel
  Güzel
 • 2
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 4
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 11
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 3
  _zg_n
  Üzgün

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır. Engelli konuları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız uzmanım.

Yazarın Profili

Yorumlar (4)

 1. Benden gerekli belgeler sosyal haklardan faylanma raporunda ve kimlik bilgileri gönderdim Vodafone com tere en kısa zamanda bana geri dönüş yapmanızı rica ediyorum

 2. 1 sene önce

  Mehaba benim eşim ağır engelli bugün vodofone gittim en ucuz tarife 87 tl dediler nasıl oluyor bana yardım edermisiniz lütven

 3. 1 sene önce

  Bu engelli tarifesinde 1000 dakika iyide neden SMS yok en azından 250 SMS olsun ve 19 GB den fazla internet yok engelliler fazla internet kullanamazlar mi niye diğerleri kadar seçenek yok ve ücreti fazla indirimli değil

Bir cevap yazın