İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Engelli

Engelli İnternet Paketleri 2022

Engelli internet paketleri, Turkcell superonline internet engelli indirimi, Türksat internet engelli indirimi, TürkNet internet engelli indirimi hepsi yazımızın devamında.


0

Engelli internet paketleri, engelleri ortadan kaldırmak isteyen operatör firmalarının engelli müşterilerine sunmuş olduğu özel kampanyalardır. Engelli vatandaşlarımıza sosyal destek kampanyaları başlığı altında verilen bu kampanyalar sayesinde pek çok kişi oldukça uygun fiyatlara internet ve telefon paketlerini kullanmaktadırlar.

Engelli internet paketleri indirimi ne kadar?

Ülkemizde engelli vatandaşlarımız için sosyal destek projesi yürüten operatörlerden en başta gelenler ise Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’dir. Aşağıdaki başlıklarda bu firmalara ait bazı sosyal destek paketlerin örnekleri verilmiştir. Bu başlıkları inceleyerek siz de kendinize en uygun tarifeyi bulabilirsiniz.

Erişilebilir Yaşam Evde İnternet Kampanyası 2022

2022 türk telekom engelli paketleri, Türk Telekom’un engelli müşterileri için sunmuş olduğu en önemli kampanyalardan birisidir. Türk Telekom evde internet kampanyası ile müşterilerine çok avantajlı internet paketi sunar. Türk Telekom’dan engelli kişilere, gazi ve şehit yakınlarına %25 evde internet kampanyasında indirim sunmaktadır.

Erişilebilir Yaşam Evde İnternet Kampanyası

Yukarıda verilen internet paketleri Türk Telekom’un engelli müşterileri için sunmuş olduğu önemli evde internet kampanyalarıdır. Siz de yukarıda verilen paketlerden kendinize en uygun olan paketi seçebilir yüksek hızlı internetin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Turkcell Superonline Sosyal Destek Kampanyası 2022

Turkcell süperonline internet paketleri engel tanımayanlar paketlerinden yararlanmak için engel oranı %40 ve üzeri olan kişiler, Gazi ve Şehit yakınları olan müşteriler, herhangi bir taahhüt vermeden engel tanımayanlar kampanyası hakkından yararlanabilirler

Turkcell Süperonline Engel Tanımayanlar Başvuru Evrakları Nelerdir

Turkcell Süperonline Engel Tanımayanlar kampanyası başvuru belgeleri alt kısımda yer almaktadır;

Engelli kişiler için;

 • T.C. Kimlik Fotokopisi
 • Engelli Kimlik Kartı
 • Engelli Sağlık Raporu

Gazi ve Şehit Yakınları için;

 • T.C. Kimlik Fotokopisi
 • Emekli Sandığı Serbest Kartı

Süperonline Engelli Vatandaşlar için Sosyal Destek Kampanyası Paketleri

Süperonline sosyal destek paketleri; engelli, şehit aileleri ve gazilerimiz yararlanmaktadır. Engelli kişiler için en az %40 oran ve sağlık kurul raporu gereklidir. Süperonline engelli, şehit aileleri ve gaziler için sunduğu paketler şu şekildedir;

 • Tüm bireysel paketler ve kampanyalardan, katma değerli hizmetler hariç, “KDV hariç tutar” üzerinden %25 oranında indirim uygulanmaktadır.
Turkcell Superonline Sosyal Destek Kampanyası

Türksat Engelsiz Tarife 2022

Türksat engelsiz internet tarifesi engel oranı %40 ve üzeri olan engelli vatandaşlar yararlanabilir. Uydunet İnternet Tarife başvurusu için engelli kimlik kartı, sağlık kurul raporu, T.C. kimlik kartı yeterlidir.

 • Engelli kişiler İnteraktif hizmet ve KabloTV kapsamında tüm tarifelerden ve kampanyalardan “Beinsport Paketi Dışında” %25 indirimden faydalanır.
Türksat Engelsiz Tarife Kampanyası

Türk Net İnternet Engelsiz Tarife 2022

Türk Net engelsiz paket kapsamında fiber alt yapı bölgelerinde 100 mbps’e kadar, yerleşik fiber altyapısı olmayan bölgelerde 35 mbps’e kadar download hizmeti sunmaktadır. TürkNet engelsiz tarifelerinden yararlanmak için %40 ve üzeri engelli kişiler ve şehit – gazi eşleri, şehidin – gazinin birinci derece yakınları faydalanmaktadır.

Türk Net İnternet Engelsiz Tarife Başvuru Evrakları Nelerdir

Türk Net İnternet Engelsiz Tarife kampanyası başvuru belgeleri alt kısımda yer almaktadır;

Engelli kişiler için;

 • T.C. Kimlik Fotokopisi
 • Engelli Kimlik Kartı
 • Engelli Sağlık Raporu

Gazi ve Şehit Yakınları için;

 • T.C. Kimlik Fotokopisi
 • Emekli Sandığı Serbest Kartı
Türk Net İnternet Engelsiz Tarife İnternet Kampanyası

Sosyal Destek Paketlerinden Yararlanma Şartları Nelerdir?

Operatörlerin engelli müşterileri için sağlamış olduğu bu tariflerden faydalanmak için sağlanması gereken bazı şartlar vardır. BU şartları yerine getiren kişiler, engelli vatandaşlar için sunulan sosyal destek paketlerinden rahatlıkla yararlanabilirler. Buna göre hem engelli hem de vazife ya da harp şehitlerinin eşlerine, yetimlere ve gazilere özel sunulan paketlerden yararlanma şartları şunlardır;

 • Sosyal Destek paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin sağlamaları gereken en önemli şart Sağlık Bakanlığı onaylı engelli raporu (engel yüzdesi yazan),
 • Başbakanlıktan alınmış olan Engelliler İdaresi engelli kimlik kartı,

Yukarıda verilen şartlar sağlandığında kişiler operatörler tarafından sunulan engelli sosyal destek paketlerinden kolaylıkla yararlanabilirler. Tüm operatörler için beklenen bu şartların yanı sıra gerekli durumlarda firmalar kişilerden ek belge de talep edebilirler.

Yazar Hakkında

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olmam hayatı ilginç kılıyor ama geri alınamaz değil. Engelimi aşmaya çalışmıyorum, onunla çalışmayı tercih ediyorum. Erhan Pamuk, Engellilikle mücadele, erişilebilirliği teşvik etme gibi alanlar da mücadele veren bir kişidir ve birçok etkinlik panelde yer almıştır.

Yorum Yap