1. Ana Sayfa
  2. E-Devlet

Sağlık Kurulu Raporu E-devlete Ne Zaman Düşer?

Sağlık kurulu raporu nedir, sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer, engelli raporu e-devlete ne zaman düşer, e-Devletten engelli raporu nasıl görüntülenir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


5

Sağlık kurulu raporu, kişinin sağlık durumunu resmi olarak gösteren belgedir. Bu raporun e-devlet sistemi üzerinden görüntülenmesi ve kaç gün içerisinde sisteme kayıt edilmesi merak edilmektedir. Peki, sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer? Sizler için detaylıca araştırdık.

Sağlık kurulu raporu nedir?

Sağlık kurulu raporu, kişinin sağlık durumunun resmi olarak belgelendiği bir rapordur. Bu rapor, sağlık sorunları nedeniyle iş veya okul gibi yerlerde izin almak için kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda da engellilik vb. gibi durumların belgeleyen resmi evraktır. Sağlık kurulu raporu, birçok farklı hastalık, rahatsızlık ve sakatlık durumunda verilebilir.

sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer
sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer

Sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer?

Sağlık kurulu raporu e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilmektedir. Ancak raporun e-devlete düşmesi 3 iş günü kadar sürebilir. Rapor, öncelikle doktor tarafından düzenlenir ve hastanenin sekreterliğine iletilir. Sekreterlik, raporu işleme koyar ve daha sonra e-devlet sistemine yükler. Bu süreç genellikle 3-5 iş günü sürmektedir.

Engelli raporu e-devlete ne zaman düşer?

Engelli raporu başvurusunun ardından, Sağlık Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucu, engelli raporu e-Devlet sistemi üzerinden kişinin hesabına maksimum 15 iş günü içerisinde düşecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Raporu Sorgulama (E-Devlet, E-Nabız veya E-Rapor)

E-Devletten engelli raporu nasıl görüntülenir?

Sağlık kurulu raporu e-devlet sistemine yüklendikten sonra, kişi bu raporu e-devlet üzerinden görüntüleyebilir. Bunun için öncelikle e-devlet şifresi gerekmektedir.

ADIM 1 – E-devlet şifresiyle sisteme giriş yapıldıktan sonra, Sağlık Bakanlığı hizmetlerinden engelli raporu görüntülenebilir.

E-devlet giriş ekranı
E-devlet giriş ekranı

ADIM 2 – e-İmzalı Erişkinler için Engellilik Sağlık Kurulu Raporları Sorgulama ekranından engelli raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

engelli raporu sorgulama
engelli raporu sorgulama

Dilerseniz alt kısımda yer alan bağlantı üzerinden direk engelli raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

Engelli Raporu Sorgulama

Sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer? konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. 2 gün önce

    Merhaba esimin suresiz engelli raporu var fakat goruntuleyemiyorum. e devletten bir basvuru yaptigimda guncellenmesi gerekiyor diye bir yazi cikti.yalniz raporu aldiktan sonra esim seker hastasi oldu insulin kullaniyor zaten hali hazirda bir cok hastaligi vardi birde seker eklendi guncelleme olunca seker hastaligida ilave olur mu yoksa tekrar rapor mu almamiz gerekiyor..tesekkurler.

  2. 1 ay önce

    Bende sağlık kuruluna girdim 3 ay oldu raporum görünmüyo nasıl öğrenirim bunu

Bir cevap yazın