1. Anasayfa
 2. E-Devlet

Sağlık Kurulu Raporu E-devlete Ne Zaman Düşer?

Sağlık kurulu raporu nedir, sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer, engelli raporu e-devlete ne zaman düşer, e-Devletten engelli raporu nasıl görüntülenir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


30
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Sağlık kurulu raporu, kişinin sağlık durumunu resmi olarak gösteren belgedir. Bu raporun e-devlet sistemi üzerinden görüntülenmesi ve kaç gün içerisinde sisteme kayıt edilmesi merak edilmektedir. Peki, sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer? Sizler için detaylıca araştırdık.

Sağlık kurulu raporu nedir?

Sağlık kurulu raporu, kişinin sağlık durumunun resmi olarak belgelendiği bir rapordur. Bu rapor, sağlık sorunları nedeniyle iş veya okul gibi yerlerde izin almak için kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda da engellilik vb. gibi durumların belgeleyen resmi evraktır. Sağlık kurulu raporu, birçok farklı hastalık, rahatsızlık ve sakatlık durumunda verilebilir.

sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer
sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer

Sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer?

Sağlık kurulu raporu e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilmektedir. Ancak raporun e-devlete düşmesi 3 iş günü kadar sürebilir. Rapor, öncelikle doktor tarafından düzenlenir ve hastanenin sekreterliğine iletilir. Sekreterlik, raporu işleme koyar ve daha sonra e-devlet sistemine yükler. Bu süreç genellikle 3-5 iş günü sürmektedir.

Engelli raporu e-devlete ne zaman düşer?

Engelli raporu başvurusunun ardından, Sağlık Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucu, engelli raporu e-Devlet sistemi üzerinden kişinin hesabına maksimum 15 iş günü içerisinde düşecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Raporu Sorgulama (E-Devlet, E-Nabız veya E-Rapor)

E-Devletten engelli raporu nasıl görüntülenir?

Sağlık kurulu raporu e-devlet sistemine yüklendikten sonra, kişi bu raporu e-devlet üzerinden görüntüleyebilir. Bunun için öncelikle e-devlet şifresi gerekmektedir.

ADIM 1 – E-devlet şifresiyle sisteme giriş yapıldıktan sonra, Sağlık Bakanlığı hizmetlerinden engelli raporu görüntülenebilir.

E-devlet giriş ekranı
E-devlet giriş ekranı

ADIM 2 – e-İmzalı Erişkinler için Engellilik Sağlık Kurulu Raporları Sorgulama ekranından engelli raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

engelli raporu sorgulama
engelli raporu sorgulama

Dilerseniz alt kısımda yer alan bağlantı üzerinden direk engelli raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

Engelli Raporu Sorgulama

Sağlık kurulu raporu e-devlete ne zaman düşer? konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır. Engelli konuları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız uzmanım.

Yazarın Profili

Yorumlar (30)

 1. 14 Eylül 2023

  Askerlikten çürük raporu için başvurdum Sağlık Kurulu çıkan sonucu söylemedi 20 25 gün sonra e devlete düşer ordan çıkan sonucu askerlik şubesine götür dedi sonuç nedir neden söylemediler. sağ kulak 105 DB sol 23 çıktı ne olur sonuç.

 2. 5 Eylül 2023

  Merhaba Mart ayında aldığım 2 yıllık 86 oranlı raporum ve vergi indirimim mevcut, sigorta girişim 2001 ve 7600 gün primim var şartları karşılıyorum, tedavim devam ettiği ve iş göremez raporu aldığım İçin şu ana kadar emeklilik için başvuru yapmamıştım şu anda tedavim sonlandı ve emekliye ayrılmak istiyorum vergi indirimi üzerinden, söylenene göre bağlı bulunduğum SGK’ya gidip emekli olabilir yazısı alıp işyerinden çıkış yapılıp işlemler o şekilde yapılıyormuş, SGK evraklarla müracaat edince aynı gün yazıyı verirmi? Saygılarımla

 3. 1 Eylül 2023

  Merhaba 2 hafta önce kurula girdim.Fizik bölümü brakial pleksus için %30 verdi bel ve boyun fıtığı için beni beyin ve sinir cerrahisine sevk etti oradan %17 verildi ancak fizik doktoruna gelip sonucu gösterdiğimde bu oranı fazla buldu.Kurula girdim henüz sonuçlanmadı.Fizik doktorum sevk ettiği diğer doktorun verdiği oranı silebilirmi.%47 oluyor.Benim için %40 yeterli idi.

 4. 23 Ağustos 2023

  Selam hocam ben persembe gunu heyete girdim doktor artik raporun var dedi bana bugun 6 gun oldu ne zaman duser ben suresiz istedim

 5. 27 Temmuz 2023

  Daha önce aldığım % 37 engelli raporunu iptal ettirmeden başka bir hastahanede aldığım raporunu e devlete giriş yapamadıklarını söylüyorlar ne yapmalıyım

 6. 23 Temmuz 2023

  Öncelikle selamlar.
  Benim 13.07.2023 ile vergi dairesi sevki ile kurul raporum hastaneden %92 ve 1 yıllık olarak e-devlete düştü,şimdi dosyalarım Ankara’da,orada bu oran düşermi,1 yıl sonra rapor almak zorundamıyım?Kronik ibs (süreğen kronik) %50,geçirdiğim ameliyat ile genel cerrah %20 ve Onkoloji %80 verdi,total %150 oran işe cetvel hesaplaması %92 olarak hastaneden dosyalarım Ankara’ya sevk edildi,bu süreç ne zaman ne olarak şekillenir?

 7. 6 Temmuz 2023

  E rapor sisteminden önce alınmış olan raporlarımızı bu sisteme nasıl kayıt ettirebiliriz

 8. 27 Haziran 2023

  Benim hastamın sağlık raporu yenilendi yenilenen rapor E-devlette görünüyor fakat ben bakıcısı olarak bu ay maaşımı alamadım bunun sebebi ne olabilir acaba beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

 9. 26 Haziran 2023

  Hayırlı akşamlar hocam ben Bi trafik kazası sonucu 45 oranında 2 yıllık rapor verdiler vergi indirimi başvurusu yaptım onaylandı rapor bitince tekrar rapor aldım 50 oldu 3 yıllık vergi indirimim yine onaylandı çalışıyorum özel de ama hiç Bi vergi indirimi almadım sorum raporum oranı artıyor ama yine süreli veriliyor 20 yıldır çalışıyorum raporum son 5 yılda oldu vergi indiriminden engelli emekli olabilirmiyim olursa maaş ne olur. Emekli olmak için raporun süresiz olmasımı gerekir

 10. 3 Haziran 2023

  Merhaba esimin suresiz engelli raporu var fakat goruntuleyemiyorum. e devletten bir basvuru yaptigimda guncellenmesi gerekiyor diye bir yazi cikti.yalniz raporu aldiktan sonra esim seker hastasi oldu insulin kullaniyor zaten hali hazirda bir cok hastaligi vardi birde seker eklendi guncelleme olunca seker hastaligida ilave olur mu yoksa tekrar rapor mu almamiz gerekiyor..tesekkurler.

 11. 5 Mayıs 2023

  Bende sağlık kuruluna girdim 3 ay oldu raporum görünmüyo nasıl öğrenirim bunu

Bir yanıt yazın