1. Anasayfa
 2. Emeklilik

Emekli Günlük Ödeme Nedir?

Emekli günlük ödeme nedir, emekli günlük ödeme nasıl hesaplanır, emekli günlük ödemesi nasıl alınır, emekli günlük ödeme sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


29
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Bu yazımızda, emekli günlük ödemenin ne olduğunu, nasıl hesaplandığını ve emeklilerin bu ödemeleri nasıl alabileceğini detaylı bir şekilde ele alacağız.

Emekli günlük ödeme nedir?

Emekli günlük ödeme, emekli olan bireylere emekli aylığı bağlandığı ay başından ilk ödeme tarihine kadar geçen süre için yapılan maaş ödemesidir.

emekli günlük ödeme nedir
emekli günlük ödeme nedir

Emekli günlük ödeme nasıl hesaplanır?

Emekli günlük ödeme hesaplamasını size detaylı bir şekilde örnek ile anlatmak istiyoruz.

Örnek : Emekli aylığına 25 Nisan tarihinde başvurdunuz ve “1 Mayıs” maaş başlangıç tarihiniz, emekli maaş ödeme gününüz de “24 Mayıs” olduğunu varsayarsak;

1 Mayıs ile 24 Mayıs arası 23 günlük ödeme tutarı birikmiş maaşınız olur.

Emekli günlük ödemesi nasıl alınır?

Emekli günlük ödemesi almak için emekliler, genellikle Ziraat Bankası veya kendilerine tanımlanmış bir banka hesabı üzerinden hak sahibinin hesabına yatırılır.

Emekli günlük ödeme sorgulaması nasıl yapılır?

Emekli günlük ödemesi almak için emekliler, e-Devlet üzerinden kolayca işlemlerini gerçekleştirebilirler. İşte emekli günlük ödemesinin nasıl e-Devlet üzerinden alınabileceği adımları:

ADIM 1 – e-Devlet şifrenizi edindikten sonra, www.turkiye.gov.tr adresine giderek e-Devlet Kapısı’na giriş yapın. Karşınıza çıkan giriş ekranında T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın.

E-devlet giriş ekranı
E-devlet giriş ekranı

ADIM 2 –e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra, arama kutusuna “Emekli Günlük Ödeme Sorgulama” yazarak ilgili hizmete erişin.

ADIM 3 – Giriş yaptığınızda, döneminizi seçerek emekli günlük ödemenizi kontrol edebilirsiniz. Bu ödeme, ödeme dönemine göre güncel olarak sistemde görüntülenir.

Günlük Ödeme
Günlük Ödeme

Dilerseniz alt kısımda yer alan bağlantı adresi ile günlük ödeme bilgilerinizi direk sorgulayabilirsiniz.

Emekli Günlük Ödeme Sorgulama

Emekli günlük ödeme nedir? Konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt bölümde yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili

Yorumlar (29)

 1. 5 ay önce

  Merhaba e devlette 15 temmuzdan aylık bağlanmıştır yazıyor, ek ödeme olarak da 19 temmuzda 2637 TL yazıyor sanırım bu birikmeye devam edecek, ödenebilir durumda diyor ayrıca ödemeyi maaşla birlikte alsak olmaz mı, yoksa geri mi gider böyle bir söylenti de var, SGK ilk emekli olana bir para yatırıyor ve alınmazsa geri gidiyor deniyor bu para o para mı bilemedim.

 2. 5 ay önce

  15.05.2023 tarihinde emeklilik girişim yapilmiş 23.06.2023 tarihinde emekli günlük odeme diye 25140 tl üçret yatmış bu para neye göre yattı girişten itibaren olan üçretmidir yoksa 1 aylık ücretmidir? Bunun içinde bayram ikramiyeside varmıdır.Banka ve e devlette acıklama yok günlük ödeme diye geciyor nerden öğrene bilirim neler oldugunu.

 3. 6 ay önce

  Erdem bey merhaba, 3 mart emeklilik basvusu yaptım ve 16 haziranda tahsis numaram belli oldu ve dün gece itibariyle 18440 tl emekli günlük ödeme rakamı çıktı. Ama eksik degilmi,1 ile 15 Nisan arası, mayıs ve haziran maaşı aldim ama temmuz gözükmüyor. Bu arada maaşım 7500 tl.ramazan ve kurban ikramiyeside yok ,emekli aylık bilgisinde sadece günler görünüyor, ödeme rakamı falan hep boş, dönem bilgisi haziran2023 diyor,bir hata varmi bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler,
  Kolay gelsin

 4. Erdem bey merhaba
  1 nisan itibari ile emekliliği hakettim ve birikmiş paramı da 9 haziran da aldım. Tahsis numaramın son rakamı 9 ve emekli aylık ödeme günü 17 si fakat 18 haziran olduğu halde hâlâ maaşımı alamadım. Neden olduğunu açıklayabilirmisiniz. Teşekkürler

 5. 6 ay önce

  Merhaba iyi günlerengelli emekliliğim ve 01.06.2023 tarihinde aylık başlangıç görünüyor tahsis numaramın son 2 rakamı 99 bana ek olarak 4.016 TL para yattı bu paraya göre emekli maasi hesaplaması yapılabilir mi maaşım 17 temmuzda alabilirsiniz toplu olarak denildi 4a sigorta kolu 6128 gün pirimim vardır

 6. 6 ay önce

  Merhaba ekrana girdiğimde tarih olarak 2024 yılı yazıyor ve ödeme bankadan çekilmiştir yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Çünkü ben bi para çekmedim

 7. 7 ay önce

  Merhaba, emekli günlük ödeme sorgusunda “bir iş günü içerisinde çekilebilir” ibaresini gördükten sonra bankama gittiğimde paramı çekemedim. Bunun sebebi nedir? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

 8. 7 ay önce

  EYT kapsamında emekli oldum e devletten baktığımda banada günlük ödeme gözüküyor açıklama kısmında 18.05.2023 ödeme başlangıcı yazıyor ve bir iş günü içinde ödenebilir yazıyor ne zaman yatırılır bilgi alabilirmiyim

 9. 7 ay önce

  Erdem bey merhaba. Vergi indirimi ile emeklilik başvurusunu 7 Mart tarihinde yaptım. 2 aydır eyt yoğunluğu nedeniyle bekliyorum. Bugün e devleti kontrol ettiğimde emeklilik kaydımin yapıldığını,emekli günlük ödeme ekranında da 11917 TL tutarı görüyorum. Bu tutar bağlanan maaşımın mıdır? Ayrıca aylık başlangıç tarihi 1 Nisan yaziyor.Konu ile ilgili yorumunuzu rica ediyorum.

  • Nuriye hanım emekli aylık bilgisi ekranında ek ödeme görünmesi lazım o rakamı paylaşırmısınız.

   • 7 ay önce

    Erdem bey bahsettiğiniz ekranda o kısım boş. Sadece maaş bağlama oranları ve yıllara göre prim toplamları yazıyor.

    • Nuriye hanım sigorta kolunuz nedir? Ayrıca ek ödeme netleştiğinde net maaşınızda netleşecek.

    • 7 ay önce

     Sigorta kolu 4A Erdem bey.

    • Muhtemelen 2-3 gün içerisinde ek ödeme rakamınız görüntülenir. Görüntülendiğinde yazarsanız net maaşınızı söyleyebiliriz.

    • 7 ay önce

     Anladım Erdem bey. Yazarım tabi.
     Bugün, emekli günlük ödeme ekranında görünen meblağın altına “ödeme bankadan çekilebilir” diye mesaj eklenmiş. Sizinde dediğiniz gibi 1-2 güne netleşir.

Bir cevap yazın