1. Anasayfa
 2. Engelli

Engelli Çocuğu Olan Ünlüler, Ünlü İsimlerin Hiç Bilmediğimiz Engelli Çocukları

Engelli çocuğu olan ünlüler listesinde yer alan ve hemen hemen herkesin bildiği özel ihtiyaçları olan çocukları varken, diğer insanları şaşırtabilir. Sizler için araştırdığımız liste; 


0

Engelli çocuğu olan ünlülerin, özel gereksinimine sahip bir çocuğa bakması kolay değil ve daha fazla sevgi ve ilgiye ihtiyacı vardır. Özel gereksinimi olan çocuklarına bakan ve sorumluluklarını yerine getiren binlerce güçlü ebeveyn var. Özel ihtiyaçları olan çocuklar gerçekten özeldir ve içlerinde dünyadaki birçok insandan daha fazla sevgi, özveri ve saygı vardır.

Engelli çocuğu olan yabancı ünlüler

Bu listedeki ünlülerin bazılarının, hemen hemen herkesin bildiği özel ihtiyaçları olan çocukları varken, diğer insanları şaşırtabilir. Özel ihtiyaçları olan çocuklara bakmak çok sabır, sevgi gerektirir.

Sylvester Stallone

Birisi Sylvester Stallone ismini duyduğunda, hemen Rocky’yi düşünür:  daha katı bir kalbe sahip sert bir adam. Stallone’un oğlu Seargeoh’a çok genç yaşta Otizm teşhisi kondu ve babasının her şey hakkında söylediği şey buydu; “Tanrı ve doğa onu farklı yaptı. Seargeoh’u olduğu gibi kabul etmeli ve yolunun daha sessiz ve temkinli olduğunu anlamalıyız.”

Sylvester stallone
Sylvester Stallone

Jenny McCarthy

Jenny McCarthy’nin otizmli bir oğlu olduğu büyük bir sır değil. Oğlu Evan’a otizm teşhisi konuldu. Ancak, durumun doğal olarak tedavi edilmesi konusundaki tartışmalı görüşleri ve bunun aşılardan kaynaklandığını belirtmesi nedeniyle sürekli konuşuldu.

Jenny McCarthy
Jenny McCarthy

John Travolta

John Travolta ve eşi Kelly Preston, oğulları Jett hakkında nadiren basına konuşuyorlardı. Jett’in genç yaştaki trajik ölümüyle özel ihtiyaçlarının boyutunu gerçekliği ortaya çıktı. Jett’in Otizm’i vardı ve 16 yaşında bir nöbet geçirdi, bu da kafasını çarpmasına ve nihayetinde ölmesine neden oldu.

john travolta
John Travolta

Jon Stewart

Jon Stewart’ı kim sevmez ki? Sağlam bir görünüşü var ve çok yetenekli bir adam. Kimse onu kendi çocuklarından daha çok sevemez. Jon Stewart’ın oğluna Çölyak hastalığı teşhisi kondu. Çölyak hastalığı, Gluten sorunudur ve karşı bir bağışıklık tepkisidir. Bu duruma sahip olanlar, herhangi bir Gluten yerse kendilerini çok hasta bulabilirler. Herkesin Gluten intoleransı olduğu günümüz dünyasında bunun “önemli bir şey” olmadığı düşünülebilir; Ancak, o kadar basit değil.

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzu beslenmesinden siz sorumlusunuz. Çocuğunuzun, yiyeceğindeki malzemeleri yakından izlemeniz gerektiği anlamına gelen bir durumu olduğunda, bu zor olabilir. Hata yapmak ve çocuğunuzun yememesi gereken bir şey yediği için çok hasta olmasını istemezsiniz.

john tewart
Jon Stewart

Toni Braxton

Toni Braxton, özel ihtiyaçları olan bir çocuğu olan başka bir ünlü. Oğlu Diezel’e Otizm teşhisi kondu ve bu, Braxton’ın “Otizm Konuşuyor” ile ilgili bazı çalışmalar yapmasına yol açtı. Durumuyla ilgili söylemek zorunda olduğu şey şuydu : “Bir ebeveyn olarak her zaman hissettiğiniz, farklı yapabileceğim bir şey var mıydı. Autism Speaks’teki arkadaşlarım aracılığıyla anladığım şey, bebeklerimizde yanlış bir şey yok ve bu senin yaptığın bir şey değil ya da farklı yapabilirdin, durum tam da bu.”

Çocuklarının karşılaştığı mücadelelerden kendilerini sorumlu tutan tek ebeveyn o değil, ancak bu duyguları serbest bırakması gerektiğini fark etti. Bir çocuğun özel ihtiyaçları olduğu için kimseyi suçlamanın yeri yoktur. 

toni braxton son
Toni Braxton

Jourdan Dunn

Jourdan Dunn tanıdık geliyorsa, muhtemelen onu milyonlarca kez görmüşsünüzdür. O bir top model ve Maybelline New York’un yüzü. O bir İngiliz kadın ve kariyerinin ne kadar başarılı olursa olsun her zaman oğlundan sonra geleceğini defalarca belirtti.

Oğlu Riley’de orak hücre anemisi var. Orak hücreli anemi, aşırı ağrıya ve gelişmenin durmasına neden olabilen, zayıflatıcı bir kan hastalığıdır.

JourdanDunn
Jourdan Dunn

Denise Richards

2017 yılında kızı Eloise’e kromozom bozukluğu teşhisi konan Denise Richards, özel ihtiyaçları olan bir çocuk yetiştirme görevini üstlendi. Doktorların “kendi özel durumu için gerçekten bir yol haritasına sahip olmadıkları” konusunda açık sözlü olsa da, Richards’ın ikinci kocası Aaron Phypers için ilk kelimesinin “Baba” olduğu gerçeği onu yüreklendiriyor.

denise richards
Denise Richards

Colin Farrell

Colin Farrell ve Kim Bordenave’nin oğlu James, Angelman Sendromu adı verilen ve onu sözsüz bırakan ve kendine bakamayacak durumda olan nadir bir genetik bozukluğa sahiptir. Eski çift, yakın zamanda, tıbbi ve kişisel ihtiyaçlarını yönetmeye yardımcı olmak için 17 yaşındaki oğullarının ortak koruyucusu olmak için başvuruda bulundu. Bu, James’in ebeveynleri için ağır bir yük gibi görünse de, Farrell onun hayatındaki en büyük hediyelerden biri olduğuna inanıyor.

Colin Farrell
Colin Farrell

Sarah Palin

Sarah Palin, geleneksel aktör/şarkıcı kategorisinde bir ünlü olmayabilir, ancak hala birçok insan için önemli ismidir. 54 yaşındaki politikacı dünyaya oğlu Trig’in Down Sendromlu doğduğunu söyledi. Bu konuda da oldukça güçlü sözleri vardı; “evet, ekstra korkular ve zorluklarla karşı karşıyayız, ancak çocuklarımız bir nimettir ve dünyanın geri kalanı bunu bilmemekten mahrumdur”.

sarah palin
sarah palin

Hesaplama
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 2
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 6
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili