1. Ana Sayfa
  2. Engelli

Engelli raporu özel hastaneden alınır mı?

Engelli raporu veren özel hastaneler listesi, engelli raporu veren hastaneler hangileri, engelli raporunu özel hastane verir mi hepsi yazımızın devamında.


0

Engelli raporu terimi, genellikle bir engelli bireyin mevcut durumunu değerlendirmek için sağlık kurulu heyeti tarafından oluşturulan ve engelli bireylerin durumunu gösteren bir belgedir. Bu yazımızda engelli raporu özel hastanelerden alınır mı? sorusunun cevabını inceleyeceğiz.

Engelli raporu özel hastanelerden alınır mı sorusunun cevabını incelemek gerekirsek; engelli raporları sadece sağlık bakanlığı tarafından yetki verilen hastaneler tarafından verilmektedir. Bu kapsamda engelli raporu veren ve yetkili olan bazı özel hastaneler bulunmaktadır.

Engelli raporu veren hastaneler hangileri?

Engelli raporu veren hastaneler sağlık bakanlığı tarafından yetkili olan hastanelerdir. Sağlık kurulu heyeti tarafından onaylanan bu raporlar alt kısımda yer alan hastanelerin sağlık kurulu birimlerinden alınmaktadır. Engelli raporu veren yetkili hastaneler şu şekildedir;

  • Devlet Hastaneleri
  • Üniversite Hastaneleri
  • Eğitim ve araştırma hastaneleri
  • Özel Hastaneler (Yetkili)
thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Raporu Nasıl Alınır, Rapor Hesaplama Oranları

Engelli raporu veren özel hastaneler listesi?

Sağlık Bakanlığı tarafından yetkisi olan ve gerekli donanımlara sahip özel hastanelerin sağlık kurulu birimlerinden engelli raporu almak mümkündür. Engelli raporu veren özel hastaneler yetkili listesi şu şekildedir.

İlHastanelerTip
GaziantepGaziantep Özel Sani Konukoğlu HastanesiÖzel
İstanbulÖzel Medipol Mega Hastaneler KompleksiÖzel
İstanbulÖzel Acıbadem Atakent HastanesiÖzel

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır.

Yorum Yap