1. Anasayfa
 2. Engelli

Engelli raporu özel hastaneden alınır mı?

Engelli raporu veren özel hastaneler listesi, engelli raporu veren hastaneler hangileri, engelli raporunu özel hastane verir mi hepsi yazımızın devamında.


2
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli raporu terimi, genellikle bir engelli bireyin mevcut durumunu değerlendirmek için sağlık kurulu heyeti tarafından oluşturulan ve engelli bireylerin durumunu gösteren bir belgedir. Bu yazımızda engelli raporu özel hastanelerden alınır mı? sorusunun cevabını inceleyeceğiz.

Engelli raporu özel hastanelerden alınır mı sorusunun cevabını incelemek gerekirsek; engelli raporları sadece sağlık bakanlığı tarafından yetki verilen hastaneler tarafından verilmektedir. Bu kapsamda engelli raporu veren ve yetkili olan bazı özel hastaneler bulunmaktadır.

Engelli raporu veren hastaneler hangileri?

Engelli raporu veren hastaneler sağlık bakanlığı tarafından yetkili olan hastanelerdir. Sağlık kurulu heyeti tarafından onaylanan bu raporlar alt kısımda yer alan hastanelerin sağlık kurulu birimlerinden alınmaktadır. Engelli raporu veren yetkili hastaneler şu şekildedir;

 • Devlet Hastaneleri
 • Üniversite Hastaneleri
 • Eğitim ve araştırma hastaneleri
 • Özel Hastaneler (Yetkili)
thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Raporu Bilgi Rehberi 2023

Engelli raporu veren özel hastaneler listesi?

Sağlık Bakanlığı tarafından yetkisi olan ve gerekli donanımlara sahip özel hastanelerin sağlık kurulu birimlerinden engelli raporu almak mümkündür. Engelli raporu veren özel hastaneler yetkili listesi şu şekildedir.

İlHastanelerTip
GaziantepGaziantep Özel Sani Konukoğlu HastanesiÖzel
İstanbulÖzel Medipol Mega Hastaneler KompleksiÖzel
İstanbulÖzel Acıbadem Atakent HastanesiÖzel

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 3
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır. Engelli konuları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız uzmanım.

Yazarın Profili

Yorumlar (2)

 1. 31 Mayıs 2023

  merhabalar, benim 3 yetişkin zihinsel yetersizliğe sahip birey yakınlarım var. ancak 2012 ,2016 yıllarına ait 2 yıl süreli yüzde 29 oranına sahip raporları var. Ancak bu raporların sürsesi dolmuştur. Yeni çıkartacağımız raporun engelli maaşı için yüzde 40 oranında olması gerektiğini biliyorum ancak devlet hastanesinden randevu almak zor olduğu için özel hastaneden almak daha kolay olur mu sizce yada yüzde 40 oranı verilir mi özel hastanelerde? Bu arada görme problemleri konuşma problemleri de mevcut bu bireylerin ayrıca ikisi okumayı yazmayı bir türlü öğrenememiştir.

Bir yanıt yazın