1. Anasayfa
 2. Engelli

Engelli Evde Ek İş İmkanları Nelerdir?

Engelli kişilerin, ev ortamında ek gelir sağlayacağı bazı fikirleri sizler ile paylaşmak istiyoruz. Evde makale yazarak para kazanmak günümüzün popüler meslekleri arasında sayılıyor. 


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli evde ek iş imkanı

Engelli evde ek iş yaparak engelli kişiler ev ortamında hangi işleri yaparak para kazanabilir? İnternet aracılığı ile engelliler nasıl ek gelir kapısı açabilir ve bu işler nelerdir? Evde çalışarak nasıl para kazanılır gibi tüm merak edilen ek iş modelleri alt kısımda yer almaktadır.

Makale Yazarlığı

Engelli makale yazarı olmak için araştırmacı olmak ve yazmayı sevmek yeterlidir. Sabırlı bir şekilde araştırma yapar ve bunu imla kurallarına uygun, seo uyumlu olarak yazabilirseniz aylık ek gelir elde edebilirsiniz. Makale yazarları iş bulmak konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

İş bulma konusunda kolay olan makale yazarlığı, günlük 1-4 saatinizi vererek günde 3000 kelime makale çıkarmanız durumunda taban fiyatı 100 kelimesi 3 TL yazarlığın günlük 90 TL aylık 2.700 TL kazanarak ek gelir etmeniz mümkündür.

Makale yazarlığınızın kalitesine göre taban fiyatlarda artış sağlayabilirsiniz. Makalelerinizi, webmaster forum sitelerinde, makale alım satım yapan yerlerde yada kişisel anlaştığınız bireyler ile ticaretinizi yapabilirsiniz.

Grafiker Hizmeti

Engelli grafiker olmak bilgi ve emek isteyen ciddi bir iştir. Fakat vakit ayırır ve emek verirseniz çok karlı bir iş haline gelebilir, Sosyal medya hesapları için görseller hazırlamak, animasyonlar hazırlamak gibi bir çok işte uzman kişi olabilirsiniz.

İş bulma konusunda orta seviyede zorluğu olan grafikerliğin yapılan anlaşmalara göre ek gelir kapısı bulunmaktadır. Eğer hiç bir bilginiz yoksa, youtube üzerinden grafik programları hakkında ücretsiz eğitim veren kanalları takip ederek, kendinizi geliştirebilir, bu sayede uzmanlık kazanabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Satış

Sosyal medya kanalı olan platformda sizde evde yapılan ürünleri tanıtabilir ve satabilirsiniz. Bu ürün el yapımı reçel de olabilir, bebek eşyası da olabilir. Tamamen sizin yeteneğinize göre şekillenen işler size ciddi para kazandırabilir.

Paketleme İşi

Engelli kişilerin, her sektörden iş alarak evde ek iş imkanı fırsatlarının başında paketleme işi yer almaktadır. Kurumsal firmalar, işletmeler ya da üretim yapan firmalar ürettikleri ürünleri satışa hazır gele getirmeden önce paketleme aşamasından geçirir. Bu tarz firmalardan fason paketleme işi talep edebilir ve ek gelir imkanı oluşturabilirsiniz.

Evde Ek İş Paketleme
Evde Ek İş Paketleme

El Yapımı İşler

Engelli kişiler, internet ve sosyal medya üzerinden küpe, bileklik, kolye ve anahtarlık vb. ürünler hazırlayarak satış yapabilir. Hediyelik ürün satan birçok firma, bu tarz işleri engelli kişilere ekonomik destek sağlaması açısından yaptırmaktadır.

Işkur evde paketleme işi veriyor mu?

Engelli ve ev hanımlarına ekonomik destek vermek amacıyla İŞKUR evde paketleme işleri arasında; sabun, tek toka, kulak çubuğu, nikah şekeri, poşet katlama vb. işlere yer vermektedir.

İŞKUR Paketleme İş İlanları

Engellilere Ek Gelir İmkanı Sağlayan Diğer İşler Nelerdir?

Engelli kişiler ek gelir sağlamak için interneti kullanmaktadır. Engelli evde ek iş imkanı sağlayan ve en rahat şekilde para kazanacağı methodlar internet üzerinden yapılmaktadır. Kısaca evde ek iş yapmak isteyen engelliler için bazı işleri sıralamak gerekirsek;

 • İnternet Üzerinden Anket Doldurma
 • İnternet Üzerinden Yorum Yazma
 • İnternette Oyun Oynayarak Ek Gelir Kazanma
 • Websitelerine Editörlük Hizmeti
 • Video İçerik Üreterek Ek gelir Kazanma

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 2
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 3
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 4
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili