1. Anasayfa
 2. Diğer

3 Aralık Engelliler Günü Tatil mi?


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tatilmi sorusu engelli çalışanlar tarafından araştırılmakta olup bu konuyu sizler için araştırdık. Engelliler günü kapsamında her sene çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Engelli çalışanların bu özel ve anlamlı günde izinli olup olmayacaklarını sizler için araştırdık.

3 Aralık Engelliler Günü Çalışanlara Tatil mi ?

2002/58 sayılı genelge kapsamında kamu ve kuruluşlarda engelli olan çalışanlar;

 • Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm engelliler idari izinli sayılacaktır.

Ayrıca, olumsuz hava koşulları sebebiyle, okulların tatil edilmesi halinde; kamu ve kuruluşlarında çalışan engelli çalışanlar herhangi bir talimata gerek duymadan valilik tarafından belirlenen tatil süresince idari izinli olacaktır.

Özel Sektörde Çalışanlara 3 Aralık Engelliler Günü Tatil mi ?

Özel sektörde çalışan engelli çalışanların 3 Aralık Engelliler günü ücretli/ücretsiz izinli sayılıp sayılmayacağı tamamen işverene bağlı bir durumdur. İzinli olup olmayacağınızı Personel (İnsan Kaynakları) bölümüne danışarak bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili