1. Anasayfa
 2. Engelli

Engelli Yerine Park Cezası Ne Kadar 2023?

Engelli park yeri cezası nedir, engelli yerine park cezası ne kadar, engelli park yerine park etme cezası puanı ne kadar? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli park yerleri, engelli insanların daha kolay ve güvenli bir şekilde park edebilmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Peki engelli yeri park cezası ne kadar? Hemen inceleyelim.

engelli yerine park cezası
engelli yerine park cezası

Engelli park yeri cezası nedir?

Toplumumuzda özellikle bireylerin konulmuş kurallara riayet etmediği gözlemlenir. Trafik kurallarını ihlal eden kişilere de ceza kesilir. Engelli park yerine park eden engeli bulunmayan kişilere de trafik ceza rehberine göre 61/1-o ceza uygulaması yapılır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Araç Park Yeri Başvurusu Nasıl Yapılır?

61/1-o araç yolu üzerinde engelli sürücülere tahsis edilen park yerlerine yasak olduğunu belirten cezalardan bir tanesidir. Bu kurala uymayan sürücüler cezalandırılır.

Engelli yerine park cezası ne kadar?

2023 engelli yeri park cezası erken ödenmesi durumunda 873 TL, ilk 15 gün içerisinde ödenmemesi durumunda %25 indirim iptal edilerek toplam cezanın tamamı tahsil edilmektedir.

DönemEngelli yerine park cezası%25 indirimli
2023872 TL654 TL
2022392 TL294 TL
engelli yerine park cezası
thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Park Kartı Nasıl Alınır?

Engelli park yerine park etme cezası puanı ne kadar?

Engelli yerine park ceza puanı, ceza alan taşıt sürücülerine 10 puan eklenmekte ve ceza puanı sürücü belgesinden silinmemektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili