1. Anasayfa
 2. Engelli

Evde Bakım Maaşı E-devlette Görünmüyor?

Evde bakım maaşı e-devlette görünmüyor, evde bakım maaşı e-devlet kayıt bulunamadı, evde bakım maaşı hesabımda görünmüyor, e-devlet evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


25
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Evde bakım maaşı e-devlette görünmüyorsa, muhtemel sebepleri ve çözüm önerilerini kısaca açıklamaya çalışacağız.

Evde bakım maaşı e-devlette görünmüyor?

Evde bakım maaşının görüntülenmemesinin ilk nedeni ödeme güncellemelerinin yapılmamasından kaynaklanır. Her ay ödeme takviminden 4-5 gün öncesi hak sahiplerinin ödeme bilgisi güncellenir. Ödeme bilgisi güncellenmeyen kişiler de kayıt bulunmadı gibi bilgiler yer alabilir.

evde bakım maaşı e-devlette görünmüyor
evde bakım maaşı e-devlette görünmüyor

Evde bakım maaşı e-devlet kayıt bulunamadı

Kayıt bulunamadı hatasının nedeni her ayın son gününe kadar yapılan ödeme bilgileri hak sahiplerinin hesaplarında gösterilmektedir. Yeni ödeme ayına girilmesiyle beraber ödeme güncellemesi yapılır ve bu işlem 3 ile 5 gün arası sürmesinden dolayı “ödeme güncelleme döneminde evde bakım maaşı kayıt bulunamadı” hatası görünür.

Evde bakım maaşı hesabımda görünmüyor?

Evde bakım maaşı ödemeleri yapıldı fakat hesabınızda yatmadıysa bu durumun iki nedeni vardır.

Birinci neden : Ocak ayından sonra ödeme sisteminde yapılan değişiklikten kaynaklıdır. Alt kısımda adımları yaparak ödeme kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci neden : Evde bakım maaşı şartlarını karşılamamanızdan kaynaklanabilir. Alt bölümde yer alan önerilen içeriğimizde detaylıca bu konuyu sizlere anlatmaya çalıştık.

thumbnail
Önerilen Yazı
Evde Bakım Maaşı Hangi Durumlarda Kesilir?

Evde bakım maaşı ne zaman yatar?

Evde bakım maaşı ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ilçelerde Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından belirlenen ödeme takvimi doğrultusunda yapılmaktadır. Ödemeler genellikle ayın 10-15 arası hak sahiplerinin hesaplarına yatırılır.

Son dönemlerde evde bakım maaşları her ayın 19’unda gece saat 12’den sonra hesaplara yatırıldığını görmekteyiz. Fakat, evde bakım maaşının hangi tarihlerde ödeneceği her ay değişebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Evde Bakım Maaşı Yatan İller Temmuz 2024

E-devlet evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulaması yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

ADIM 1 – “TC Kimlik Numarası” ve “Şifre” alanlarını doldurun ve “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

E-devlet giriş ekranı
E-devlet giriş ekranı

ADIM 2 – Arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazınız.

Evde bakım maaşı sorgulama
Evde bakım maaşı sorgulama

ADIM 3 – Ekrana gelen sayfada “evde bakım ödeme bilgisi” görüntülenecektir.

Evde bakım maaşı sorgulama sonucu
Evde bakım maaşı sorgulama sonucu
Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım maaşı e-devlette görünmüyor? Konumuz ile alakalı yaşadığınız ödeme sorunlarını alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  g_zel
  Güzel
 • 2
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 3
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 3
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Muhammedali Aslan 1995 yılında Eskişehirde doğdu. Bilişim Teknolojileri alanındaki teknik lise eğitiminin ardından Bilgisayar Programcılığı bölümünü tamamladı. Muhammedali Aslan, fiziksel engelli ve erişilebilirlik konularında araştırmacı ve kitap yazarıdır. Müsait zamanlarını okuyarak, yazarak, dinleyerek, seyrederek ve doğayı keşfederek geçirmektedir.

Yazarın Profili

Yorumlar (25)

 1. 29 Haziran 2023

  Merhabalar temmuz ayı evde bakım maaşları bayramdan önce yatacak diye duymuştum ancak yatmadı. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba

 2. 30 Mayıs 2023

  Evde bakım maaşı onaylandı yeni ne zaman e devlete düşer efendim

 3. 26 Mayıs 2023

  Mayıs ayında engelli bakım aylığına başvuru yaptım olumlu dediler onaylanmış ne zaman yatar yada e devlette gözükür

 4. 17 Mayıs 2023

  Evde bakim maasim yatti ama e devlette kayit bulunamadi yaziyor neden

 5. 16 Mayıs 2023

  E devlette engelli bakım maaşı sorguladığımda kayıt bulunamadı hatası veriyor hâla sistemde sorunmu var?

 6. 23 Nisan 2023

  E devlette engelli bakım maaşı sorguladığımda kayıt bulunamadı hatası veriyor hâla sistemde sorunmu var? Bu ayki ücret yattı ama e devlette kayıt gözükmüyor

 7. Birkaç gündür araştırıyorum ve aynı şekilde e devlet üzerinden bilgi gözükmüyor günlerdir yatmasını bekliyoruz. Yorumlarda bahsetmişsiniz acaba geçen yaz temmuz ayında yaşandığı gibi ödeme sistemi güncellemesi mi yapılıyor? Adım gibi her şey ezberimde her ayın 13’ünde en geç 00:30 da yatardı maaşım ama bugün hiçbir şekilde yatmamış ister istemez kesildi mi korkusu yaşıyoruz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 8. 13 Nisan 2023

  Merhabalar her ayın 13unde aldığımız evde bakım parası yatmadı e devlette de gözükmüyor ne yapmamız gerekiyor bu para kesildi mi acaba cevaplarsanız sevinirim

 9. 13 Nisan 2023

  Sosyal hizmetler il müdürlüğünü aradım, maaşları artık direk bakanlık yatıracakmis. O yüzden e devlette gözükmüyor olabilir dediler. E devlette her türlü bilgim görülmesi gerekmez mi ? Maaşı bakanlık yatırınca ne değişiyor ? Geçmiş aylarda gözükmüyor ?

 10. 13 Nisan 2023

  E devlette evde bakım maaşını sorhuladığımızda Kayıt Getirilemedi! Sorgulanan TC Kimlik Numarasına ait Başvuru Bulunamamıştır! Hatası veriyor sorun ne yapmalıyım daha geçen gözüküyordu

 11. 13 Nisan 2023

  Benim de e devlette gözükmüyor annem babam engelli annem için alıyorduk gözüküyordu 2 gün öncesine kadar ancak şuan hiçbir şey gözükmüyor babama daha 1 martta başvurdum ve evin geliri beklenen tutarın altında

 12. 17 Mart 2023

  Evde bakım maaşı açılırken banka hesap için özel bir işlem yapıyor mu ? Hesap ayrıcalıklı hesap mı oluyor?

Bir yanıt yazın